Początek roku z Teatrem Dramatycznym

Początek roku z Teatrem Dramatycznym

Zapraszamy widzów na różnorodne i ciekawe spektakle w styczniu, w lutym i w marcu.

 

 

– Repertuar przygotowany na najbliższe miesiące jest różnorodny, dzięki czemu każdy widz znajdzie coś dla siebie. W programie znajdują się nie tylko sztuki doskonale znane białostockiej publiczności, lecz także nowsze produkcje, które mam nadzieję, będą docenione przez odbiorców – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Jedną z propozycji jest „Dekameron” w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Sztuka w lekki i zabawny sposób przedstawia relacje damsko-męskie oraz ludzkie pragnienia, sercowe rozterki. Mimo że tekst pochodzi z XIV w., opisane historie są wciąż aktualne.

 

W styczniu odbędzie się także premiera spektaklu „Pani Pylińska i sekret Chopina” w reżyserii Adama Opatowicza. To adaptacja książki Érica-Emmanuela Schmitta – autor bestsellerowej powieści pt. „Oskar i Pani Róża”.

 

Widzowie będą mogli również obejrzeć „Chłopców” w reżyserii Adama Biernackiego. Spektakl opowiada o pensjonariuszach, którzy mieszkają w zakładzie opieki prowadzonym przez siostry. W sztuce można odnaleźć humorystyczny tekst, zabawne zwroty akcji i błyskotliwie nakreślone postaci.

 

Kolejną komediową propozycją jest farsa „Wszystko w rodzinie w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. W szpitalu św. Andrzeja w Londynie przygotowywane jest świąteczne przedstawienie dla pacjentów. Jednocześnie odbywa się tam zjazd neurologów. Już samo połączenie tych dwóch wydarzeń nie może skończyć się dobrze.

 

W repertuarze można też odnaleźć spektakl „Motyle są wolne” w reżyserii Zbigniewa Lesienia. Wzruszająca historia dziwnej i trudnej miłości, pełna humoru i niespodziewanych zwrotów akcji, dostarcza przede wszystkim rozrywki. Jej głównym atutem są świetnie napisane dialogi. Opowiedziana w konwencji komedii romantycznej, z lekkością i dowcipem, niesie za sobą również głębokie przesłanie.

 

Widzowie będą mieli okazję obejrzeć kultowy monodram „Zapiski oficera Armii Czerwonej” w reżyserii Andrzeja Jakimca. Postać młodszego lejtnanta Michaiła Zubowa jest dobrze znana białostockiej publiczności. Krzysztof Ławniczak dzięki brawurowej interpretacji tekstu Sergiusza Piaseckiego dokonuje błyskotliwego studium mentalności „człowieka radzieckiego”.

 

Zachęcamy też do zapoznania się z farsą „Boeing, Boeing” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Sztuka przedstawia perypetie Maksa i jego trzech narzeczonych (każda z nich to stewardessa innych linii lotniczych). Maks skrupulatnie notuje godziny odlotu i przylotu kolejnych samolotów. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki na horyzoncie nie pojawia się samolot szybszy niż inne. Nad wszystkim czuwa gospodyni Nadia.

 

Widzowie mogą dowiedzieć, jak potoczą się dalsze losy Nadii, oglądając „Pomoc domową” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Główna bohaterka rozpoczyna pracę w nowym miejscu, a dzięki damsko-męskim zawirowaniom swojego szefa, będzie musiała sprostać nowym wyzwaniom. Nie zabraknie także mnóstwa zabawy i błyskotliwych dialogów.

 

Kolejną propozycją jest „Makbet” w reżyserii Grzegorza Suskiego. Jako jeden z najsłynniejszych dramatów Shakespeare’a jest uniwersalną opowieścią o mechanizmach rządzących wojną, władzą, polityką i życiem ludzi. W sztuce wybrzmiewa również ważne pytanie: skąd się bierze zło.

 

Po dłuższej przerwie do repertuaru powraca „Autostrada” w reżyserii Andrzeja Mastalerza. Spektakl przedstawia historię człowieka w średnim wieku, który po zdiagnozowaniu śmiertelnej choroby, wyrusza w drogę, by uciec przed swoim losem. Niespodziewanie w opuszczonym motelu spotyka miłość swojego życia…

 

Bilety na spektakle są dostępne zarówno w kasie biletowej przy ul. Suraskiej 1, jak i w sprzedaży internetowej.

 

Dokładne terminy i informacje na temat lokalizacji można znaleźć w zakładce repertuar.