Chłopcy

Autor

Chłopcy

Autor

Chłopcy się bawią. Chłopcy przemycają do pensjonatu alkohol. Chłopcy urządzają sobie zabawy, gdy koleżanka stoi na czatach. Chłopcy marzą o wielkiej miłości. Chłopcy buntują się. Ale Chłopcy już dawno nie są chłopcami. To wbrew pozorom dorośli, a nawet i mocno dorośli mężczyźni. I wbrew pozorom nie są na koloniach, a mieszkają w zakładzie opieki, prowadzonym przez siostry zakonne.

 

Poznajcie tych dziwnych, nieokrzesanych chłopców, z czułością i humorem opisanych przez Stanisława Grochowiaka: Kalmitę, którego żona odwiedza tylko raz w roku; Jo-Ja, który w głębi duszy jest ciągle kościelnym; Pożarskiego, który nie rozstaje się z parasolem; Smarkula, który tak naprawdę jest Supermanem; Profesora, który kiedyś ujarzmi piorun kulisty. Przeżyjcie z nimi ich udrękę i radość. Bo w świecie, w którym nic nie jest ani łatwe, ani przyjemne, ani wesołe – koniecznie trzeba mieć to, czego chłopcy mają pod dostatkiem: odwagę, wyobraźnię, szczerą przyjaźń i niewyczerpaną wiarę w to, że na pewno wkrótce będzie lepiej.

 

 

Realizatorzy:

Reżyseria

Scenografia, kostiumy

Ruch sceniczny

Spektakl brał udział w VIII Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

 

Recenzje

Dzięki talentom aktorów i współrealizatorów powstało w Białymstoku solidne, mądre przedstawienie, które na dodatek skłania do rzadkiej dziś w teatrze refleksji o ludzkiej starości, przemijaniu i nie tylko męskim poczuciu goryczy porażki.
[...] Wielkim walorem przedstawienia jest gra aktorska.

Grzegorz Janikowski - "Chłopcy",

e-teatr.pl, 5.12.2022 r.

Galeria