Czerwiec w Teatrze

Czerwiec w Teatrze

Najnowsza produkcja „Małe zbrodnie małżeńskie”, musical „Szwagierki”, zabawna farsa „Wszystko w rodzinie”, sztuka „Posprzątane” oraz przedstawienie dla młodszych widzów – „Koziołek Matołek, Węgierka i Olek”. Te spektakle będzie można obejrzeć w Teatrze  jeszcze przed końcem sezonu artystycznego.

 

1 oraz 2 czerwca obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji zapraszamy swoich najmłodszych widzów do wspólnej zabawy z bohaterami spektaklu „Koziołek Matołek, Węgierka i Olek” w reżyserii Michała Dąbrowskiego. W te dni przedstawienie będzie można obejrzeć o godz. 16.00, a także 4 i 5 czerwca o godz. 10.00 i 12.00 oraz 6 czerwca o godz. 10.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury.

 

W drugi weekend czerwca zapraszamy na najnowszą produkcję – „Małe zbrodnie małżeńskie” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz. Premiera spektaklu odbyła się 10 maja. Dramat o małżeństwie, które po latach wspólnego życia próbuje odbudować swoją relację, poszukując źródeł niezrozumienia i wracając do pierwszych wspólnych chwil będzie można zobaczyć 7 czerwca o godz. 19.00 oraz 8 i 9 czerwca o godz. 16.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury.

 

Do czerwcowego repertuaru powróci musical w reżyserii Michała Znanieckiego – „Szwagierki”. Tekst z lat 60. cały czas zadziwia swoją aktualnością. Sztuka jest wnikliwą obserwacją mechanizmów międzyludzkich. Przedstawienie opowiada historię czternastu kobiet, zamkniętych w klaustrofobicznej przestrzeni codzienności – symbolicznej kuchni. Świat przedstawiony w spektaklu wypełniony jest śmiechem, satyrą, ale także konfrontacją, refleksją i prawdą. Na pokazy przedstawienia instytucja zaprasza 8 i 9 czerwca o godz. 19.30 do Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku.

 

Kolejną propozycją jest najzabawniejsze dzieło Ray’a Cooney’a – farsa „Wszystko w rodzinie”. Akcja przedstawienia toczy się w szpitalu św. Andrzeja w Londynie, gdzie przygotowywane jest świąteczne przedstawienie dla pacjentów. Jednocześnie odbywa się tam zjazd neurologów. Jeden z lekarzy dowiaduje się o niespodziewanej wizycie kogoś bliskiego, o którego istnieniu do tej pory nie miał najmniejszego pojęcia. Spektakl będzie można obejrzeć 15 i 16 czerwca o godz. 18.00 w Kinie Ton.

 

Sezon artystyczny 2023/2024 zakończymy spektaklem „Posprzątane” w reżyserii Bożeny Baranowskiej. To będzie ostatni tytuł zaprezentowany przez Teatr Dramatyczny. Wielowymiarową, zabawną, ale też wzruszającą historię publiczność będzie miała okazję zobaczyć 21 czerwca o godz. 19.00 oraz 22 i 23 czerwca o godz. 18.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury.

 

Bilety na spektakle w cenie: 65 zł – normalny, 55 zł – ulgowy oraz 40 zł – studencki dostępne w kasie teatru (ul. Suraska 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.