Koziołek Matołek, Węgierka i Olek

Reżyseria

Koziołek Matołek, Węgierka i Olek

Reżyseria

Koziołek Matołek, Węgierka i Olek w reżyserii białostoczanina Michała Dąbrowskiego to spektakl familijny skierowany głównie do dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 

Nieporadny i ciekawy świata Koziołek Matołek szuka swego Pacanowa, bo w nim „Kozy kują”. Po drodze dobry i zmagający się z przeciwnościami losu bohater natrafia na wiele zabawnych przygód rozgrywających się na tle przepięknej klarownej w formie scenografii Dariusza Panasa i wizualizacji na podstawie pastelowych rysunków Magdaleny Harasim nawiązujących do książki znanej starszym widzom. Spektakl ma charakter interaktywny, a na scenie pojawią się lubiane lalki tintamareski.

 

Reżyserem przedstawienia jest Michał Dąbrowski – przedstawiciel młodego pokolenia twórców, wychowanek białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zrealizował m.in. Tymoteusza i Psiuńcia wg Jana Wilkowskiego w szczecińskim Teatrze Lalek „Pleciuga” i Małego Tygrysa Pietrka Hanny Januszewskiej w  Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, zdobywając nagrodę specjalną na festiwalu „Klasyka żywa” w Opolu w 2018 r.

Realizatorzy:

Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z „Funduszu Promocji Kultury” oraz z budżetu Województwa Podlaskiego.