Koziołek Matołek, Węgierka i Olek

Scenariusz

Koziołek Matołek, Węgierka i Olek

Scenariusz

Najsłynniejsza polska koza zawita na Podlasie! W trakcie poszukiwań Pacanowa, Koziołek Matołek przypadkiem trafi do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. I chociaż w teatrze nie kuje się kóz, to wizyta w nim będzie kolejną szaloną przygodą. Jaką? Tego dowiecie się w trakcie spektaklu.

 

 

Legendarną postać, stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego, z pewnością pamięta niejeden dorosły tata, mama, dziadek czy babcia. Teraz, jedną z zabawnych historii lubianego koziołka, będą mogli poznać najmłodsi widzowie. „Koziołek Matołek, Węgierka i Olek” to spektakl, który sprawi, że na twarzy maluchów z pewnością pojawi się uśmiech.

 

 

Spektakl na podstawie utworu ”Przygody Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza w adaptacji Leona Moszczyńskiego.

 

 

Koziolek_Matolek_Wegierka_i_Olek_ksiazeczka

 

Realizatorzy:

Reżyseria, muzyka

Scenografia

Wizualizacje

Ruch sceniczny

Spektakl familijny, skierowany głównie do dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

 

 

Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z „Funduszu Promocji Kultury” oraz z budżetu Województwa Podlaskiego.

 

 

 

Recenzje

Patryk Ołdziejewski może wyszaleć się ile wlezie, a zestaw min jakim dysponuje powinien rozbawić najbardziej ponurego malucha. Rusza karuzela z przygodami naszego podróżnika, który chciałby się nobilitować, czyli podkuć w Pacanowie.

Jerzy Doroszkiewicz - Teatr Dramatyczny. Koziołek Matołek, Węgierka i Olek. Premiera w foyer,

Kurier Poranny, 17.10.2019 r.