Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Teatru

Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Teatru

Zapraszamy widzów do wspólnego świętowania tego szczególnego dnia. W związku z tym przygotowaliśmy wiele atrakcji.

 

 

– Oferta przygotowana na Międzynarodowy Dzień Teatru jest na tyle różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie – zauważa Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Złóż życzenia dla Teatru

 

W najbliższą niedzielę, 27 marca o godz. 12.00 zapraszamy widzów do wzięcia udziału w akcji „Złóż życzenia dla Teatru”. Przedsięwzięcie, które odbędzie się na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego (przed siedzibą Teatru) rozpocznie się odczytaniem orędzia, a następnie teatromani będą mogli napisać (na specjalnej tablicy) życzenia dla Teatru. Pierwszych dwadzieścia osób, które złoży w ten sposób życzenia Teatrowi otrzyma od instytucji atrakcyjne upominki. Każdy, kto weźmie udział w akcji może liczyć nie tylko na kawę/herbatę i coś słodkiego, lecz także na mile spędzony czas w towarzystwie pracowników Teatru.

 

Moje pierwsze wspomnienie z Teatru

 

Każdy z nas pamięta swoją pierwszą wizytę w teatrze. Tę jedyną w swoim rodzaju chwilę, kiedy gasną światła, unosi się kurtyna i świat na zewnątrz przestaje istnieć. Dla niektórych ludzi urok tej chwili nigdy nie wygasa. Z myślą o nich Teatr Dramatyczny przygotował kolejną propozycję: konkurs „Moje pierwsze wspomnienie z Teatru”. Pierwszych dwadzieścia osób, które w kreatywny sposób opiszą swoje wspomnienie związane z białostockim Teatrem, może liczyć na atrakcyjne nagrody, w tym: kolację z aktorami (Arletą Godziszewską lub Piotrem Szekowskim), vouchery do Cukierni Sowa, zaproszenie na spektakl czy słodki upominek. Aby wziąć udział w rozgrywce, wystarczy przesłać swoje wspomnienie e-mailowo na adres: konkurs@dramatyczny.pl do 25 marca do godz. 12.00. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej.

 

… ale to nie wszystko!

 

Włączamy się też w akcję wspólnego czytania dzieł Szekspira –#makeSZEKSPIRgreatagain, podczas której aktorzy: Beata Chyczewska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Katarzyna Siergiej, Monika Zaborska, Krzysztof Ławniczak i Marek Tyszkiewicz przeczytają fragmenty „Makbeta”. Czytanie odbędzie się w Nie-Teatrze, w godz. 15:30-16:00.

 

– Ponadto, w niedzielę, 27 marca, przed pokazami spektakli „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz oraz „Wszystko w rodzinie” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza zostanie odczytane orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W związku z wojną w Ukrainie postanowiliśmy kontynuować współpracę z Fundacją „Dialog”. Przed i po niedzielnych spektaklach, będziemy zbierać pieniądze na budowę domu pomocy uchodźcom z Ukrainy – dodaje Piotr Półtorak.

 

Teatr przypomina także, że tylko 21 marca (poniedziałek) można kupić bilety w cenie 35 zł na spektakl „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz oraz na farsę „Wszystko w rodzinie” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Promocja dotyczy przedstawień granych: 25, 26 i 27 marca.

 


Spektakl „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz zagramy:

 

 

 

Spektakl „Wszystko w rodzinie” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza zagramy: