Repertuar do końca roku 2022 już w sprzedaży!

Repertuar do końca roku 2022 już w sprzedaży!

Szanowni Państwo,

 

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z repertuarem naszej instytucji.

 

Do końca roku proponujemy aż trzy farsy w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

 

Boeing, Boeing” przedstawia perypetie Maksa i jego trzech narzeczonych (każda z nich to stewardessa innych linii lotniczych). Maks skrupulatnie notuje godziny odlotu i przylotu kolejnych samolotów. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki na horyzoncie nie pojawia się Boeing – samolot szybszy niż inne.

 

Kolejną propozycją jest „Mayday”. Sztuka przedstawia historię londyńskiego taksówkarza-bigamisty, który posługując się skomplikowanym harmonogramem, do pewnego czasu wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet jednocześnie. Na skutek wypadku jego tajemnica może wyjść na jaw. Bohater dokonuje więc karkołomnych wysiłków, aby ukryć podwójne życie przed policją, mediami, a przede wszystkim przed dwoma kochającymi go żonami. Czy to mu się uda?

 

W grudniu zapraszamy na „Pomoc domową”. Główna bohaterka rozpoczyna pracę w nowym miejscu, a dzięki damsko-męskim zawirowaniom swojego szefa, będzie musiała sprostać nowym wyzwaniom. Nie zabraknie także mnóstwa zabawy i błyskotliwych dialogów.

 

W repertuarze znajdą Państwo również wrześniową premierę  – „Chłopców” w reżyserii Adama Biernackiego. Spektakl opowiada o pensjonariuszach, którzy mieszkają w zakładzie opieki prowadzonym przez siostry zakonne. W sztuce można odnaleźć humorystyczny tekst, zabawne zwroty akcji i błyskotliwie nakreślone postaci.

 

W jesiennej ofercie nie zabraknie też słodko-gorzkiego „Boga mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Sztuka w dowcipny sposób obnaża ludzkie słabości. Przyczyną całego zamieszania jest bójka dwóch chłopców, która staje się  pretekstem do spotkania rodziców pragnących kulturalnie rozwiązać  konflikt. Jednak konfrontacja zamienia się w istne piekło.

 

Najmłodszych widzów zachęcamy do spędzenia mikołajek z Teatrem. Z tej okazji specjalnie dla nich zagramy „Kopciuszka” w reżyserii Justyny Zar – wzruszającą opowieść o miłości. Młodzież szkolną zapraszamy na „Treny” (na podstawie poezji Jana Kochanowskiego) w reżyserii Grzegorza Suskiego.

 

W zakładce repertuar mogą Państwo sprawdzić dokładne terminy spektakli oraz pozostałe propozycje na najbliższe miesiące.