Treny (na podstawie poezji Jana Kochanowskiego)

Reżyser

Treny (na podstawie poezji Jana Kochanowskiego)

Reżyser

Spektakl jest współczesną paralelą utraty, tęsknoty i żalu, które spotkały Poetę. To opowieść o niespełnionej, nieszczęśliwej i odrzuconej miłości. Niespełnienie, utrata i żal dotykają każdego człowieka, niezależnie od jego wieku i czasów, w których żyje. W spektaklu renesansowa poezja pomaga nam wyjść z mroków traum współczesnego człowieka.

 

Z tym wszystkim mierzą się aktorzy Teatru Dramatycznego w spektaklu „Treny” w reżyserii Grzegorza Suskiego. Kameralna atmosfera oraz bliskość aktorów i widzów powoduje, że publiczność staje się świadkiem procesów zachodzących w aktorach. Widzowie są uczestnikami wydarzenia, a nie biernymi obserwatorami. Stylizowane kostiumy, gra świateł, muzyka i śpiew na żywo oraz taniec dopełniają przedstawienie.

 

Spektakl pozwala zobaczyć, usłyszeć i przeżyć „Treny” Jana Kochanowskiego w przestrzeni teatralnej. Wrażliwość i talent zespołu połączone z kunsztowną poezją renesansową to nici, z których przędziemy wyjątkową, nigdy niekończącą się historię, w której każdy odnajdzie coś dla siebie…

Realizatorzy: