Nowy rok z humorem!

Nowy rok z humorem!

Co zagramy w drugiej połowie sezonu? Bilety na styczniowe spektakle już w sprzedaży.

 

Styczniowy repertuar obfituje w farsy, które mają wprowadzić widzów w nowy rok z humorem i pozytywną energią. Dla tych, którzy preferują inteligentną rozrywkę i głębszy przekaz, przygotowaliśmy również inne propozycje. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie i skorzysta z naszej oferty – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Komediowy kwartet

 

Spektakl O co biega? w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza będzie doskonałym sposobem na rozpoczęcie roku z uśmiechem. Fabuła przedstawienia rozgrywa się czasie II wojny światowej w willi pastora Toopa i jego żony Penelopy, byłej aktorki. Przez dom przewijają się coraz to nowi bohaterowie, z którymi poradzić sobie musi wyzwolona Penelopa i jej sprytna, rezolutna służąca. Kobiety, zamiast rozwikłać sytuacje, wplątują się w coraz większe kłamstwa i intrygi. W pewnym momencie już nie wiadomo kto się pod kogo podszywa, kto jest pastorem, kto biskupem, a kto nazistowskim szpiegiem? O co biega? Tego widzowie dowiedzą się 4 i 5 stycznia.

 

Miłośnicy fars mogą rezerwować czas również 11 i 12 stycznia na spotkanie z Nadią, czyli bohaterką Boeing, Boeing w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Sztuka ukazuje perypetie Maksa, który ma trzy narzeczone (stewardessy różnych linii lotniczych). Harmonogram spotkań z kobietami układa się idealnie, dopóki na horyzoncie nie pojawia się samolot szybszy niż inne. Od tego momentu Maksowi niszczy się harmonogram randek. Wydostać się z tarapatów pomaga mu pomoc domowa – Nadia. Ale to nie koniec przygód Nadii w naszym Teatrze.

 

Zabawa, romanse, alkohol, jedna noc, jedno mieszkanie i pomoc domowa, która próbuje ratować sytuację. To wszystko w spektakluPomoc domowa w reżyserii Witolda Mazurkiewicza, który będzie można obejrzeć 31 stycznia, 1 i 2 lutego.

 

Komediowe propozycje zamykaWszystko w rodziniew reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Akcja przedstawienia toczy się w sposób niezwykle skomplikowany i zaskakujący. W szpitalu św. Andrzeja w Londynie przygotowywane jest świąteczne przedstawienie dla pacjentów. Jednocześnie odbywa się tam zjazd neurologów. Już samo połączenie tych dwóch wydarzeń nie może skończyć się dobrze. Jakby tego było mało, jeden z lekarzy dowiaduje się o niespodziewanej wizycie kogoś bliskiego, o którego istnieniu do tej pory nie miał najmniejszego pojęcia… Przedstawienie będzie można obejrzeć 25 i 26 stycznia.

                                                                                                                                          

Komediodramaty z mądrym przekazem i inteligentnym humorem

 

W styczniu spotkamy się ze Szwagierkami w reżyserii Michała Znanieckiego. Historia czternastu kobiet zamkniętych w jednej kuchni: zagonionych gospodyń domowych, sfrustrowanych żon, zbuntowanych córek i zagubionych matek, zawistnych sąsiadek, przyjaciółek i „przyjaciółek”, zwiastuje prawdziwy rollercoaster emocji. Spektakl będzie grany 18 i 19 stycznia.

 

Następną propozycją, która znalazła się w styczniowym repertuarze są Małe zbrodnie małżeńskie Érica-Emmanuela Schmitta. To opowieść o małżeństwie, które po latach wspólnego życia próbuje odbudować swoją relację, poszukując źródeł niezrozumienia i wracając do pierwszych wspólnych chwil. Czy problemem jest amnezja głównego bohatera, który uległ wypadkowi czy kłamstwa? Kto kłamie i dlaczego? Mąż czy żona? Spektakl będzie można obejrzeć 17, 18 i 19 stycznia.

 

W kolejny weekend (24, 25 i 26 stycznia) białostocki teatr zaprasza na spektakl Posprzątane w reżyserii Bożeny Baranowskiej. To wielowymiarowa, niezwykle zabawna, ale też wzruszająca historia. Sztuka splata losy piątki bohaterów, miotanych gwałtownymi – „jak grom z jasnego nieba” zrządzeniami losu. Miłość i Śmierć, Strata i Odkupienie, Rozpacz i Oczyszczenie z dawką wyśmienitego humoru tworzą barwny i trzymający w napięciu kalejdoskop emocji.

 

Początek roku 2025 zapowiada się bardzo ciekawie, szczególnie patrząc na nasz różnorodny, styczniowy repertuar, pełen emocji, wzruszeń i doskonałej rozrywki. Serdecznie zapraszamy, bo teatr to dobry pretekst do śmiechu, poprawy nastroju, ale również głębszej refleksji, rozmowy, a na pewno doskonała okazja, żeby pobyć z bliskimi. Nowy rok to czas postanowień. Niech Teatr stanie się Państwa tradycją. Rezerwujcie bilety i doświadczcie magii sceny, gdzie sztuka ożywa, historia porusza, emocje inspirują i zostaną z Państwem na długo – zachęca Agnieszka Możejko-Szekowska – aktorka Teatru Dramatycznego.

 

Bilety na spektakle i social media

 

Szczegóły dotyczące spektakli oraz bilety są dostępne online oraz w Kasie Teatru przy ul. Suraskiej 1 (budynek Solidarności). Zachęcamy do obserwowania Teatru w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco:

 

Facebook

Instagram

TikTok