Spektakle w repertuarze

Balladyna

„Będę, czym dawno byłabym, zrodzona pod inną gwiazdą”… oświadcza Balladyna, kiedy dociera na szczyt. Zostaje królową polską („wbrew rozwadze i historii” jak mówi autor).

Bigbit Milicja

„Bigbit Milicja” to spektakl, którego akcja toczy się w Sylwestra 1969 roku, gdy kończy się dekada pełna ciężkich historycznych wydarzeń społeczno-politycznych.

Cudowna na podstawie „Cudownej”

Spektakl „Cudowna” ucieleśnia opisane w książce sytuacje, oddaje atmosferę wydarzeń, przede wszystkim jednak pozwala z bliska przyjrzeć się mechanizmowi, który sprawia, że zaczynamy knuć, plotkować, nienawidzić innego.

Czarnobyl. Last minute

Po Czarnobylu czas ugryzł się w ogon. Początek i koniec się połączyły. Czarnobylski człowiek zamachnął się na wszystko. Nowy świat rozsadził mózg i … człowiek nagle zaczął myśleć. Oparł się o nicość i wtedy zaczął się… histeryczny śmiech.

Exodus 2.0

„Exodus 2.0” to opowieść o uchodźstwie, o migracji, o świecie w momencie gwałtownego poruszenia, z perspektywy dwójki ludzi z naszego bezpiecznego i stabilnego świata.

Gąska

Dechowsk – miasteczko na prowincji, pokój w hotelu robotniczym. W pokoju mieszka Nonna – aktorka teatru dramatycznego. Piąta rano, cisza, spokój, nic nie zapowiada burzy.

Królewna Śnieżka

20 maja zapraszamy na premierę spektaklu „Królewna Śnieżka” na podstawie baśni Braci Grimm.

Ławeczka

Ona i on. Po przejściach. Zaplątani w swoją przeszłość, w swoje lęki i niespełnione marzenia.

Migdały i rodzynki. Szkice białostockie

Jaki był przedwojenny Białystok i kim byli mieszkający tu ludzie? Czym żyli, co ich fascynowało? Co ich łączyło, a co dzieliło? Co po nich zostało i czym różnią się od nas?

Napis

W porządnym domu, u porządnych obywateli któregoś dnia w windzie pojawia się napis. Napis jest obraźliwy.

Ożenek

Ożenek to jedna z najznakomitszych komedii z kanonu literatury światowej i najbardziej znane dzieło Gogola – obok „Rewizora” i „Martwych dusz”.

Pięć kilo cukru

„Pięć kilo cukru” to pozornie zabawna opowieść o młodym współczesnym Izraelczyku; aktorze, który uciekając od ciężkich wspomnień pokolenia holokaustu, wiedzie lekkie życie młodego singla, skupionego głównie na poszukiwaniu pracy, próbach zrobienia kariery i przygodach erotycznych.

Rewizor

Gogolowski „Rewizor” rozgrywa się (jak pisał Nabokov) między błyskiem a uderzeniem pioruna. Błyskiem jest informacja, że do prowincjonalnego miasta w carskiej Rosji wybiera się Rewizor.

Romeo i Julia

Najsłynniejszy historia miłości jaką zna świat. Miłości cudownej, szalonej, czystej i wzniosłej.

Sąsiedzi

„Sąsiedzi” to psychologiczny komediowy thriller rozgrywający się w realiach polskiej prowincji. To historia pewnego młodego małżeństwa, które porzuca miasto i wyprowadza się na wieś.

Seks nocy letniej

Zapraszamy na spektakl „Seks nocy letniej” Woody’ego Allena, który powstał w ramach Sceny Inicjatyw Artystycznych.

Shakespeare

Czy Szekspir istniał naprawdę? Jeśli tak, to czy to na pewno on napisał wszystkie „swoje” dzieła?

Sońka

„Sońka” to opowieść z polsko-białoruskiego Pogranicza, romans wojenny, w którym nic nie jest sentymentalne.

Spragniony

„Spragniony” to monolog człowieka zagubionego w gąszczu konfabulacji. Nagradzany „za to” w życiu zawodowym, traci „przez to” w życiu prywatnym.

Szalone nożyczki

Akcja rozgrywa się w salonie fryzjerskim „Szalone nożyczki”. To królestwo mistrza nożyczek i grzebienia Tonio Wziętego. Wynajmuje on lokal od Izabeli Czerny – mistrzyni fortepianu. Momentem zwrotnym akcji jest mord, którego ofiara pada Izabela Richter.

Teatr naukowy „Gra o ton” – spektakl dla dzieci

Mateusz i Basia uwielbiają odwiedzać swojego pradziadka. Zawsze dowiadują się tam czegoś ciekawego. Tym razem starszy pan opowie prawnukom kryminalną historię osadzoną w czasach odkryć naukowych wieku XIX.

Trans-Atlantyk

„Trans-Atlantyk” jest (jak Gombrowicz sam go nazywa) swoistym ‘pamiętnikiem’ autora z początku jego pobytu na emigracji w Argentynie, „w obliczu ówczesnej polskiej katastrofy”.

Zapiski oficera Armii Czerwonej

Młodszy lejtnant Michaił Zubow od 50 lat z okładem śmieszy i przeraża z kart genialnej książki Sergiusza Piaseckiego „Zapiski oficera Armii Czerwonej”.