Zmiany w programie Festiwalu „Kierunek Wschód V”

Zmiany w programie Festiwalu „Kierunek Wschód V”

Ze względu na ograniczenia związane z epidemią Covid-19, sztukę „Psie Serce” w wykonaniu Teatru im. Juliusza Osterwy z Lublina zobaczymy w formule online. Jednocześnie program Festiwalu „Kierunek Wschód” wzbogacił się o spektakl „Made In Heaven” białostockiej Grupy Coincidentia.

 

– Sytuacja jest dynamiczna. Ogłaszając program piątej edycji Festiwalu „Kierunek Wschód” podkreślaliśmy, że w każdym momencie mogą nastąpić zmiany spowodowane chorobą lub kwarantanną członków zespołów teatralnych. W związku z wykryciem wśród pracowników Teatru Osterwy przypadków zachorowań na Covid-19, a także z obawy o zdrowie pracowników Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, podjęliśmy wspólną decyzję o zmianie sposobu i dniu prezentacji spektaklu „Psie serce” – powiedział Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

 

Pokaz spektaklu „Psie serce” w formule online odbędzie się 28 września (wtorek) o godz. 19.00 w Klubie Zmiana Klimatu. Na to wydarzenie wstęp wolny.

 

Jednocześnie wejściówki rozdane na spektakl prezentowany 3 października (niedziela) o godz. 18.00 w Kinie TON zachowują swoją ważność. Tego dnia, w miejsce przedstawienia „Psie serce” zobaczymy spektakl „Made in Heaven”, czyli alternatywną historię stworzenia świata w wykonaniu Grupy Coincidentia.

 

Na rozmowę z artystami, po obu pokazach spektakli, zaprasza Dorota Sokołowska – dziennikarka Polskiego Radia Białystok.

 

Aktualny program Festiwalu dostępny jest na stronie: https://dramatyczny.pl/projekty/kierunek-wschod/kierunek-wschod-v/

 

 

 

 

Festiwal „Kierunek Wschód” | 19.09 – 4.10.2021 r., Białystok

„Kierunek Wschód” to przegląd spektakli prezentujący kulturę pogranicza, w tym przedstawienia zza wschodniej granicy Polski. Organizatorem wydarzenia jest Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zadanie dofinansowano z budżetu Województwa Podlaskiego.