„Made in Heaven” Grupa Coincidentia – Kierunek Wschód V

„Made in Heaven” Grupa Coincidentia

 

3.10.2021, godz. 18.00

Kino Ton | Białystok, Rynek Kościuszki 2

 

scenariusz, reżyseria, scenografia: Chritoph Bochdansky

współpraca dramaturgiczna: Marta Guśniowska

współpraca scenograficzna: Małgorzata Tarasewicz-Wosik

muzyka na żywo: Robert Jurćo

choreografia: Karolina Garbacik

występują: Dagmara Sowa, Paweł Chomczyk

czas trwania: 70 minut

 

Początek czasu. Początek życia. Początek wszelkiej kreacji. Świat przypomina pustą scenę teatralną. Bogowie znajdują się na górze – wyżej od reflektorów. Pod deskami podłogi harcują demony. Pojawia się para ogrodników. Zasiany las rośnie w błyskawicznym tempie. Już po chwili staje się puszczą. Wykopane źródełko zmienia się w rwącą rzekę, która wpada do morza. Deski sceny pękają pod naciskiem wyrastającego spod nich masywu górskiego. Wszystko jest pod kontrolą. Wszystko jest łatwe. Na wszystko jest czas. Jest czas siania i czas zbierania, czas narodzin i czas śmierci. Jest też czas na zakopanie w żyznej ziemi jednego niebezpiecznego ziarna, ziarna mitycznego. Wyrośnie z niego roślina, która szybko wymknie się spod kontroli. Nikt i nic nie będzie w stanie powstrzymać jej przed rozprzestrzenianiem się we wszystkich kierunkach. Tak jak nikt i nic nie jest w stanie powstrzymać wiejącego wiatru, śmierci czy rozpędzonego na zjeżdżalni dziecka.

 

Ten mit zaczyna żyć własnym życiem.

 

Kto nie widział nieba na własne oczy, przekona się jak ono wygląda. Nie miejmy jednak złudzeń. Ta historia nie będzie miała szczęśliwego zakończenia.

 

Produkcja: Białostocki Ośrodek Kultury – Dni Sztuki Współczesnej i Grupa Coincidentia
Spektakl powstał w ramach XXX Festiwalu Dni Sztuki Współczesnej.
Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.