„Wolne dziecko”

Projekt „Wolne dziecko” angażuje osoby z różnych środowisk – młodych ludzi, seniorów, aktorów i tancerzy. Podejmuje temat wolności, zachęcając do odpowiedzi na pytanie, czy wolność jest zawsze dobra oraz korzystna, i w jaki sposób wpływa na nasz rozwój czy dorastanie. Projekt obejmuje warsztaty teatralne dla uczniów, konkurs dla seniorów, konkurs dla szkół oraz panel dyskusyjny. Zwieńczeniem wydarzenia będzie spektakl „Wolne dziecko”, który powstanie w ramach współpracy artystów z Teatru Dramatycznego i Stowarzyszenia Kultury Ulicznej ENGRAM, z młodzieżą z VII LO w Białymstoku oraz z podopiecznymi Domu Dziecka w Krasnem.

 

– Spektakl będzie opowiadał o tym, jak kreujemy swoją wolność od najwcześniejszych momentów naszego życia, jak zmieniają się nasze oczekiwania wobec świata i ludzi. Zadamy sobie pytanie o definicje wolności i jej sens. Pochylimy się wspólnie nad dzisiejszym sensem tego sformułowania oraz zastanowimy się, kto ma na nią bezpośredni wpływ. Spektakl będzie przede wszystkim głosem młodych ludzi, którzy chcą być słuchani i pragną mieć swoje zdanie. Kwestia wolności jest pretekstem do rozmowy, co wykorzystuje projekt „Wolne dziecko”, stwarzając możliwość dyskusji i stawiania pytań – mówi Mateusz Sacharzewski, reżyser spektaklu „Wolne dziecko”.

 

Zapraszmy do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej: https://bit.ly/38avrCD

 

Wydarzenie wpisuje się w ramy programu „Niepodległa” i obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Raport z ewaluacji projektu_„Wolne dziecko”. 

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.