Odszukać świadków historii – konkurs dla seniorów

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Odszukać świadków historii”, który jest organizowany przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Konkurs jest jednym z elementów projektu „Wolne dziecko”, realizowanego w ramach programu „Niepodległa”, prowadzonego przez Biuro Programu „Niepodległa”.

 

„Wolne dziecko” to projekt, który ma za zadanie zintegrować wokół idei niepodległości artystów, młodzież licealną, podopiecznych domu dziecka, seniorów oraz widzów białostockiego Teatru. We współpracy z aktorami i twórcami teatralnymi powstanie spektakl, będący hołdem oddanym ludziom, którzy walczyli o niepodległość. Przedstawienie będzie nowoczesną, atrakcyjną artystycznie i wizualnie okazją do rozważań na temat istoty wolności i niełatwej historii naszego kraju.

W ramach konkursu „Odszukać świadków historii” chcemy znaleźć seniorów, którzy kiedyś poznali losy swoich przodków i zechcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami. Naszym celem jest ocalenie ważnych i wzruszających historii mieszkańców województwa podlaskiego.

 

Konkurs skierowany jest do seniorów województwa podlaskiego. Aby wziąć w nim udział, wystarczy spisać lub zarejestrować audiowizualnie wspomnienia związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i wysłać je na adres e-mailowy: konkurs@dramatyczny.pl w terminie do 26 października 2020 r. do godz. 12:00.

 

W Konkursie przyznane zostaną trzy nagrody rzeczowe za najlepsze prace konkursowe. Za I miejsce – nagroda o wartości 400 zł, za II miejsce – nagroda o wartości 300 zł, za III miejsce – nagroda o wartości 200 zł. Zwycięskie prace konkursowe zostaną wykorzystane w spektaklu „Wolne dziecko” jako element wizualizacji lub scenariusza. Najciekawsze nadesłane prace konkursowe zostaną opublikowane na stronie Teatru: dramatyczny.pl

 

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

 

Regulamin_Konkurs dla seniorów

Galeria