Czym jest dla Ciebie niepodległość? – konkurs dla szkół

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Czym jest dla Ciebie niepodległość?, który jest organizowany przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Konkurs jest jednym z elementów projektu Wolne dziecko, który został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, prowadzonego przez Biuro Programu „Niepodległa”.

 

Celem Konkursu jest wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, poprzez wyłonienie najciekawszych prac wykonanych przez uczniów szkół województwa podlaskiego. Będą one odpowiedzią na pytanie: Czym jest dla Ciebie niepodległość?.

 

Konkurs jest podzielony na grupy wiekowe. Uczniów klas I-III szkół podstawowych zachęcamy do wykonania prac plastycznych, natomiast uczniów klas IV-VIII oraz szkół średnich do przygotowania prac graficznych, muzycznych, audiowizualnych lub literackich. Dopuszcza się możliwość łączenia w pracy różnych technik. Wybór formy pracy jest dowolny. Zgłoszenie do Konkursu wraz z pracą konkursową lub ze zdjęciem pracy konkursowej (jeśli jest to możliwe) należy wysłać na adres e-mailowy: konkurs@dramatyczny.pl w terminie do 26 października 2020 r. do godz. 12:00.

 

W Konkursie przyznawane zostaną trzy nagrody rzeczowe za najlepsze prace konkursowe w obu kategoriach wiekowych: za I miejsce – nagroda o wartości 400 zł, za II miejsce – nagroda o wartości 300 zł, za III miejsce – nagroda o wartości 200 zł. Zwycięskie prace zostaną wykorzystane w spektaklu Wolne dziecko w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego jako element wizualizacji. Najciekawsze prace konkursowe zostaną zaprezentowane w przestrzeni teatralnej 10 listopada 2020 r. podczas premiery spektaklu. Liczymy na kreatywność, wyobraźnię, różnorodność form i chęć zgłębiania historii narodu.

 

Szczegóły w Regulamin_Konkurs dla szkół