Teatr – Lubię to! (Sezon 1)

Zapraszamy nauczycieli do udziału w warsztatach „Teatr – Lubię to!”, które odbędą się jesienią br.

 

 

 

Naszym celem jest stworzenie programu, który pomoże pedagogom podnieść ich umiejętności i kwalifikacje w pięciu obszarach tematycznych. Dzięki spotkaniom z reżyserami i aktorami, nauczyciel będą mogli lepiej zrozumieć spektakl teatralny, nauczyć się jak poprowadzić koło teatralne, stworzyć szkolne przedstawienie, a także rozwinąć swoje umiejętności w zakresie recytacji i emisji głosu.

 

Uczestnictwo w warsztatach będzie bezpłatne. Osoby chętne do udziału w projekcie prosimy o uzupełnienie formularza: https://bit.ly/2U1KQMq

 

 

Regulamin warsztatów:

Regulamin Uczestników Projektu_Teatr-Lubię to

 

Zadanie realizowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Podlaskiego.

 

 

 

 

Partnerami projektu są: Instytut Socjologii i Kognitywistyki, Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Centrum Edukacji Nauczycieli.

 

Raport ewaluacyjny, podsumowujący projekt napisze zespół z Instytutu Socjologii i Kognitywistyki, Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Zespół przygotowuje profesjonalne narzędzia badawcze z metod jakościowych i liściowych oraz napisze raport. Zespołem badawczym z ISiK kieruje dr hab Jan Poleszczuk, prof UwB. Projekt powstał w ramach podpisanego w październiku listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Wydziałem Historyczno-Socjologicznym UwB a Teatrem Dramatycznym. Koordynatorem współpracy w ramach ISiK jest dr Ewa Dąbrowska-Prokopowska.

 

Zeszyty teatralne:

 

1_Kolo_teatralne

 

 

2_Zrozumieć_spektakl

 

 

3_Recytacja_czyli_zrozumieć_poezję

 

 

4_Emisja_głosu

 

 

5_Realizacja_przedstawienia_szkolnego

 

 

Raport_z_ewaluacji_projektu

Galeria