Kierunek Telawi

„Kierunek Telawi” zostanie zrealizowany w ramach programu „Promocja kultury polskiej za granicą”. Celem projektu jest promocja kultury polskiej poprzez prezentację spektakli Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na scenie Państwowego Teatru Dramatycznego im. Waży Pszaweli w Telawi w Gruzji. Z myślą o promocji kultury polskiej poza granicami naszego kraju, chcielibyśmy zaprezentować sceniczne wersje dzieł polskiej literatury.

 

Widzowie w Gruzji będą mieli okazję obejrzeć trzy przedstawienia, które powstały na podstawie utworów: „Treny” Jana Kochanowskiego oraz „Błoto” Jana Jastrzębskiego. Prezentacja dorobku polskich twórców teatralnych w Telawi pozwoli na ukazanie bogactwa i różnorodności polskiej kultury. Wizyta w Telawi będzie okazją do promocji polskiego teatru wśród gruzińskich widzów oraz kolejnym krokiem do umocnienia naszej współpracy z partnerem z Gruzji.

 

 

 

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY – PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

 

 

 

 

 

Nazwa zadania: Kierunek Telawi

Dofinansowanie: 80.000 zł

Całkowita wartość: 160.000 zł

 

ZADANIE DOFINANSOWANO Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO