Czas na Teatr!

Czas na Teatr!

Od początku stycznia wystawiliśmy ponad 30 spektakli, które obejrzało 5 tysięcy widzów. Dziękujemy za tak liczną frekwencję i z myślą o swoich odbiorcach przygotowaliśmy wyjątkową ofertę. 

 

Od 2 do 4 marca br. będzie można kupić bilety w cenie 35 zł na trzy tytuły: „Motyle są wolne” w reżyserii Zbigniewa Lesienia, „Chłopcy” w reżyserii Adama Biernackiego oraz „Landschaft” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza (oprócz spektaklu premierowego w dn.11.03.2023).

 

– Zachęcam do skorzystania z promocji. Spektakle poruszają uniwersalne tematy i mam nadzieję, że taki dobór repertuaru, sprawi że widzowie będą chętniej odwiedzać białostocki teatr – dodaje Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Chłopcy” w reżyserii Adama Biernackiego. Spektakl opowiada o pensjonariuszach, którzy mieszkają w zakładzie opieki prowadzonym przez siostry zakonne. Warto poznać tych dziwnych, nieokrzesanych chłopców, z czułością i humorem opisanych przez Stanisława Grochowiaka: Kalmitę, którego żona odwiedza tylko raz w roku; Jo-Ja, który w głębi duszy jest ciągle kościelnym oraz wielu innych. Widzowie przeżyją z nimi ich udrękę i radość. W świecie, w którym nic nie jest ani łatwe, ani przyjemne, ani wesołe – koniecznie trzeba mieć to, czego chłopcy mają pod dostatkiem: odwagę, wyobraźnię, szczerą przyjaźń i niewyczerpaną wiarę w to, że na pewno wkrótce będzie lepiej.

 

Sztuka „Motyle są wolne” napisana przez Leonarda Gershe, w latach siedemdziesiątych XX wieku. Opowiada historię niepełnosprawnego chłopaka Dona, który w wynajętej kawalerce na Manhattanie po raz pierwszy próbuje samodzielnego życia, z dala od apodyktycznej matki. Kiedy poznaje swą ekscentryczną sąsiadkę o dość pogmatwanej przeszłości, początkującą aktorkę Jill, jego poukładany świat zostaje kompletnie zburzony. To wzruszająca historia dziwnej i trudnej miłości, pełna humoru i niespodziewanych zwrotów akcji dla młodych i starszych, mająca dostarczyć przede wszystkim rozrywki. Opowiedziana w konwencji komedii romantycznej, z lekkością i dowcipem, niesie z sobą również głębokie przesłanie, zwracając uwagę na istotne społeczne problemy ludzi borykających się z niepełnosprawnością.

 

Naszą najnowszą produkcją jest „Landschaft” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. To ironiczna komedia, rodzinny obrazek, historia domu, w którym ojciec trzech synów, po śmierci ich matki, a jego żony stara się na nowo odbudować rodzinne relacje. Myląc władzę z wolnością, uwalnia chore patriarchalne i dyktatorskie zapędy. Posługując się zmyślną socjotechniką, skłóca ze sobą synów, pragnąc ukazać się im jako zbawca i niekwestionowany domowy autorytet. Ironia miesza się tu z humorem, a miłość ojcowska przybiera formy od zniewolenia po obłudną prawdę o nim samym. W tym kontekście ani obiektywna prawda, ani dążenie do niej nie mają większego znaczenia. Ważnym staje się jedynie interpretacja zdarzeń, przez które ojciec pragnie zapanować nad umysłami domowników, na nowo pisząc historię swojej rodziny.

 

Bilety na spektakle w cenie 35 zł dostępne będą w Kasie Teatru (ul. Suraska 1, Białystok) oraz w sprzedaży internetowej od 2 do 4 marca br.

 

Oferta specjalna obowiązuje na spektakle grane w następujących terminach:

 

3 marca „Chłopcy” (Kino TON),

4 marca, „Motyle są wolne” (Uniwersyteckie Centrum Kultury), „Chłopcy” (Kino TON),

5 marca, „Motyle są wolne” (Uniwersyteckie Centrum Kultury), „Chłopcy” (Kino TON),

12 marca, „Landschaft” (Uniwersyteckie Centrum Kultury),

18 marca, „Landschaft” (Uniwersyteckie Centrum Kultury),

19 marca, „Landschaft” (Uniwersyteckie Centrum Kultury),

1 kwietnia „Landschaft” (Uniwersyteckie Centrum Kultury),

2 kwietnia „Landschaft” (Uniwersyteckie Centrum Kultury),

14 kwietnia „Chłopcy” (Kino TON),

15 kwietnia „Chłopcy” (Kino TON),

16 kwietnia „Chłopcy” (Kino TON).