Wariatka z Chaillot – promocja z okazji Dnia Kobiet

Wariatka z Chaillot – promocja z okazji Dnia Kobiet

Dzień Kobiet powinniśmy obchodzić codziennie, ale ponieważ datę tego święta oficjalnie ustalono na 8 marca, zapraszamy wszystkich widzów do skorzystania ze specjalnej oferty przygotowanej na ten dzień. Zapraszamy na wspólnie świętowanie ze spektaklem „Wariatka z Chaillot”.  Każdy widz, który zechce zakupić bilety na 8 marca (godz. 20.30)  i 9  marca (godz. 19.30) otrzyma wszystkie bilety w cenie biletów ulgowych (27 zł).


Recenzje spektaklu:

„”Wariatka z Chaillot” ma w sobie dużo uniwersalizmu, bowiem od 70 lat problemy bohaterów wciąż są aktualne. W białostockiej wersji nie brakuje współczesnych akcentów, typowej awangardy. Na scenie Teatru Dramatycznego rozgrywa się nie tylko utopijna opowieść o ratowaniu świata, walce dobra ze złem. Tu rodzi się znacznie więcej pytań, chociażby konsekwencje rewolucji czy problem transwestytyzmu, czym dla nas współczesnych jest wariactwo.”

„Ekscentryczna awangarda u Węgierki” – Anna Kopeć, Kurier Poranny, 18 grudnia 2012 r.

 

„Generalnie wszystkie postacie w spektaklu są wyraziste, krwiste i spokojnie można uwierzyć w to, co chcą nam sprzedać. Objawieniem okazuje się grający gościnnie Maciej Nawrocki (Piotr, niedoszły topielec), który jest niezwykle charakterystyczny. A najbardziej komiczną i budzącą sympatię postacią, a w zasadzie trzema postaciami, są Ratownik, Policjant i Kanalarz (wszystkich odgrywa Franciszek Utko).

Uwagę w spektaklu przyciąga również scenografia. Stworzył ją Kobas Laksa. Jest nieco surrealistyczna. Raz przypomina jakiś stary skład złomu, innym razem skrytkę depozytową w banku, jeszcze innym bar i w końcu mieszkanie wariatki z szafą pełną ubrań i boa. Egzamin zdają też kostiumy, za które odpowiedzialna jest Anna Nykowska.

Na spektakl zdecydowanie warto zarezerwować sobie nieco ponad dwie godziny. Wyjdziecie z teatru pełni przemyśleń. A zmuszenie do ruszenia głową to przecież jedna z ról sztuki. I w tym spektaklu świetnie udało się tę rolę wprowadzić w życie”

Wariactwo nasze (nie)codzienne” – Urszula Krutul, Gazeta Współczesna, 17 grudnia 2012 r.

 

Zachęcamy Państwa do obejrzenia fragmentu programu TVP 2 „Wszystko o kulturze”, poświęconego spektaklowi „Wariatka z Chaillot”:

Obejrzyj program

 Więcej informacji o spektaklu