Tydzień z Teatrem Dramatycznym w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Tydzień z Teatrem Dramatycznym w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

W dniach 13-16 marca trójmiejska publiczność będzie miała okazję zobaczyć spektakle Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. „Antyhona”, „Sońka” i Guguły” zostaną zaprezentowane w ramach cyklu Teatry Polskie.

Teatry Polskie to cykl wydarzeń, mający na celu popularyzację polskiej sztuki teatralnej. Ideą cyklu jest prezentacja unikalnego repertuaru polskich teatrów, niedostępnego na innych trójmiejskich scenach. Dzięki temu widzowie mają możliwość zapoznania się z różnorodnością i kontrastami polskiej sceny teatralnej.

Do tej pory na scenie GTS prezentował się m.in. Teatr Narodowy z Warszawy, Krakowski Teatr Scena STU, Teatr Polonia z Warszawy, Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.

Podczas wizyty w Teatrze Szekspirowskim Widzowie w Gdańsku będą mieli okazje obejrzeć aż trzy spektakle z repertuaru TD:

„Antyhona”  reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur – 13 marca,

„Sońka” reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur – 15 marca,

„Guguły” reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur – 16 marca.

Bilety oraz więcej informacji na temat naszej wizyty w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim znajdziecie na www.teatrszekspirowski.pl