„Teatr – Lubię to! Sezon 3” – warsztaty dla nauczycieli

„Teatr – Lubię to! Sezon 3” – warsztaty dla nauczycieli

12 i 13 listopada odbyły się warsztaty dla nauczycieli, którzy biorą udział w projekcie „Teatr – Lubię to! Sezon 3”. Podczas spotkania pedagodzy oraz aktorzy skupili się na tym, jak funkcjonuje lektura i spektakl oraz jaka relacja zachodzi między nimi.

 

-Zastanawialiśmy się również nad tym, czy przyjście uczniów do teatru sprawi, że ich wiedza się wzbogaci oraz nad tym, czego możemy dowiedzieć się o dobrze znanych lekturach. Pracujemy narzędziami teatralnymi tzn. analizujemy scenariusz, jego budowę, relacje między postaciami, staramy się rozpatrywać możliwe warianty inscenizacji spektaklu po to, żeby móc porozmawiać przed wizytą w teatrze, o tym, co nas tam czeka. Z drugiej strony można najpierw pójść do teatru i następnie porównać to, co zobaczyliśmy z naszymi oczekiwaniami. Warsztaty kierowane są do nauczycieli prowadzących zajęcia w różnych grupach wiekowych (przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła średnia). Narzędzia, które otrzymają nauczyciele, pomogą zbudować scenariusze odpowiednie dla każdej grupy wiekowej – wyjaśnia Adam Biernacki, pedagog teatru.

 

-Mam ogromny zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w warsztatach z edukacji teatralnej prowadzonych przez Teatr Dramatyczny. Przez lata działalność edukacyjna stała się bardzo ważną częścią pracy naszego teatru. Nie ma nic przyjemniejszego niż zdobywanie wiedzy z zakresu edukacji teatralnej i skonfrontowanie tej wiedzy podczas warsztatów z nauczycielami, a później z dziećmi – zauważa Monika Zaborska, aktorka.

 

-Bardzo się cieszę, że są realizowane takie projekty, gdyż mają realny wpływ na pracę nauczyciela z dziećmi. Wszystkie projekty z zakresu edukacji teatralnej pomagają nauczycielom w codziennej pracy z młodszymi i starszymi uczniami i pomogą nam w poznawaniu tego wspaniałego artystycznego świata, jakim jest teatr – dodaje Katarzyna Walińska, nauczycielka.

 


TEATR – LUBIĘ TO! SEZON 3

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY – PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

 

 

 

ZADANIE DOFINANSOWANO Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO