Hobbit

Autor

Hobbit

Autor

Zapraszamy na widowisko teatralne „Hobbit”!

 

Jako jedyna scena w Europie pozyskaliśmy prawa do wystawienia scenicznej wersji książki J. R. R. Tolkiena. Spektakl w reżyserii Grzegorza Suskiego jest wyjątkowym wydarzeniem – polską prapremierą.

 

„Hobbit” w białostockim Teatrze Dramatycznym to opowieść o przyjaźni oraz współpracy często diametralnie różnych nacji, które potrafią się zjednoczyć przeciwko złu. Bezkompromisowa inscenizacja oparta jest na wszystkich znanych postaciach z książki. Na scenie występuje prawie cały zespół teatru, wzmocniony tancerzami i akrobatami.

 

Do udziału w widowisku zapraszamy także naszych widzów. Będą oni nie tylko świadkiem wydarzeń na scenie, ale również czynnie biorącym udział bohaterem opowieści.

 

W głębi duszy każdy z nas jest Hobbitem!

Realizatorzy:

Scenariusz (na podstawie książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena), reżyseria, muzyka, choreografia

Scenografia

Kostiumy

Konsultacje wokalne

Asystent reżysera

Inspicjent

Spektakl „Hobbit” oparty jest na literaturze J.R.R. Tolkiena. Wystawiony za zgodą i na podstawie licencji The Saul Zaentz Company d/b/a Middle-earth Enterprises, zaadoptowany dla potrzeb scenicznych przez Grzegorza Suskiego. Hobbit oraz postaci, przedmioty, wydarzenia i miejsca zawarte w sztuce są znakami towarowymi oraz zarejestrowanymi znakami towarowymi The Saul Zaentz Company d/b/a Middle-earth Enterprises.

Galeria