Zespół

Anna Czyż

Anna Czyż

Dorobek zawodowy:

Kostiumograf, projektant ubioru i tkaniny drukowanej, grafik.  Jest absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.Tworzy kostiumy do spektakli dramatycznych, baletowych, widowisk telewizyjnych, filmu.

 

Samodzielnymi kostiumami debiutowała w roku 2002 do filmu fabularnego Głośniej od bomb w reż. P. Wojcieszka.

 

Projektowała kostiumy do widowisk telewizyjnych  w reż. J. Bielunasa Święci nie przemijają, Droga do wolności i muzycznych Flower Power (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu).

W latach 2008-2015 była głównie związana z Teatrem Stu w Krakowie. Współpracowała z Krzysztofem Jasińskim przy realizacji następujących spektakli: Sonata Belzebuba St. I. Witkiewicza, Król Lear W. Shakespeare’a, Hamlet W. Shakespeare’a, Tryptyk Wędrowanie wg St. Wyspiańskiego: Część I Wesele, Część II Wyzwolenie, Część III Akropolis, St.Wyspiańskiego, Mały Książę A. de Saint-Exupéry’go, Zakochany Paryż, Kabaret magiczny Arsena Lupina i Roma i Julian  K.Jaroszyńskiego.
Ponadto współpracowała z Teatrem Polskim w Warszawie (Wesele St. Wyspiańskiego w reż K.Jasińskiego), Narodowym Starym Teatrem w Krakowie (Dom Bernardy A. F. G. Lorci, w reż. A.Radawskiego), Teatrem Kamienica w Warszawie (Wroniec J. Dukaja., w reż. J.Bielunasa), Fundacją Studio Buffo ( Histerie miłosne M. Schisgala, w reż. P.Jędrzejasa), z Teatrem Capitol w Warszawie (Lunch o północy w reż. J. Przebindowskiego), Teatrem Polskim w Bielsku-Białej (Makbet W. Shakespeare’a, w reż. G.Suskiego).
Spektakl Lament. Pamięci Tadeusza Różewicza w chor. Ewy Wycichowskiej z jej kostiumami pokazywany były na festiwalu Scena w Budowie w Lublinie.
Jest autorką kostiumów do spektakli baletowo-tanecznych między innymi JAZZ DANCE Back&Forth w reż. i chor. B. Goodson’a, Chopin 4 F. Chopina w reż. J. Minkowicza, w chor. E. Szlufik – Pańtak, G. Pańtaka, S. Woźniaka.

Galeria