Repertuar na maj 2023

Repertuar na maj 2023

Przygotowaliśmy różnorodny program na maj. W repertuarze nie zabraknie miejsca na premierę nowej sztuki.

 

 

Na początku maja zapraszamy na spektakl Bóg mordu w reżyserii Katarzyny Deszcz. To sztuka autorstwa Yasminy Rezy przedstawiająca dwie pary małżeńskie, które spotykają się w sprawie bójki swoich dzieci. Bohaterowie szybko dają się ponieść nerwom i emocjom, pokazując mechanizmy wpadania w furię, jakie towarzyszą każdemu człowiekowi.

 

W majowym repertuarze znajdzie się też kultowa farsa Boeing, Boeing wyreżyserowana przez Witolda Mazurkiewicza. Sztuka porusza problem poligamii i skłania do refleksji, czy jest ona w ogóle możliwa. Do bycia poligamistą aspiruje Maks – główny bohater, który ma trzy narzeczone. Sytuacja komplikuje się, gdy zakochane kobiety nagle zjawiają się w domu Maksa. Z tarapatów próbują wyciągnąć go dwie osoby – kuzyn Paweł oraz gosposia Nadia.

 

Zapraszamy również na premierę Skąpca w reżyserii Tomasza Mana. Komedia Moliera opowiada o nadmiernej miłości do pieniędzy. Harpagon, główny bohater sztuki, kocha tak bardzo swoje bogactwo, że nie potrafi się nim z nikim dzielić, nawet z najbliższymi. Zaaranżował córce i synowi małżeństwa „korzystne” tylko dla niego, ale wymyślony przez Harpagona plan się nie udaje. Każde z jego dzieci zakochuje się w kimś innym. Na domiar złego „ktoś ukradł” Harpagonowi skrzynkę pełną złota… Ta ponadczasowa sztuka obfituje w wiele śmiesznych sytuacji i jej przesłanie pozostaje nadal aktualne. Premiera najnowszej produkcji odbędzie się 13 maja.

 

Następną interesującą propozycją jest Landschaft w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Spektakl przybiera momentami kształt ironicznej komedii, mówi o tym, jak miłość ojcowska przybiera formę od zniewolenia, po obłudną prawdę o nim samym. To sztuka oddziałująca na emocje i skłaniająca do refleksji, w której każdy odnajdzie część siebie.

 

Zachęcamy również do obejrzenia spektaklu Pani Pylińska i sekret Chopina w reżyserii Adama Opatowicza. Sztuka Érica-Emmanuela Schmitta w tłumaczeniu Jana Nowaka to autobiograficzna historia o miłości do muzyki, wyjawiająca niezwykłą fascynację pisarza genialną muzyką Fryderyka Chopina. To opowieść o tym, jak muzyka kształtuje paletę ludzkich emocji, stosunek do otaczającego świata, a przede wszystkim do drugiego człowieka.

 

Kolejną komediową propozycją jest farsa Wszystko w rodzinie w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. W szpitalu św. Andrzeja w Londynie przygotowywane jest świąteczne przedstawienie dla pacjentów. Jednocześnie odbywa się tam zjazd neurologów. Już samo połączenie tych dwóch wydarzeń nie może skończyć się dobrze. O tym, co jeszcze się wydarzy, widzowie muszą przekonać się sami.

 

Bilety na spektakle są dostępne zarówno w kasie biletowej przy ul. Suraskiej 1, jak i na stronie internetowej.

 

Dokładne terminy i informacje na temat lokalizacji można znaleźć na stronie: dramatyczny.pl.