„Seksmisja i inne moje misje” – spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem i Tomaszem Miłkowskim

Zapraszamy na nową odsłonę projektu TIR (Teatr i Rozmowa). 25 stycznia o godz. 17.00 na Scenie Kameralnej odbędzie się spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem i Tomaszem Miłkowskim promujące książkę „Seksmisja i inne moje misje”.

 

TIR w teatrze to nie dosłowna ciężarówka, a spotkania pod hasłem „Teatr i Rozmowa” (TIR). W tirach dużo się mieści, a w TIRze teatralnym właśnie o przestrzeń artystyczną chodzi. TIR to program spotkań z kulturą i teatrem, który ma na celu artystyczną edukację młodego i dojrzałego widza oraz promocję wydarzeń artystycznych Teatru Dramatycznego. TIR to spotkania z twórcami pracującymi nad spektaklami Teatru Dramatycznego oraz najwybitniejszymi przedstawicielami kultury i najpoczytniejszymi pisarzami, a także dyskusje po obejrzanym spektaklu. Wraz z Nowym Rokiem Teatr Dramatyczny zaprasza na nową odsłonę cyklu. Na początek spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem i Tomaszem Miłkowskim. W efekcie rozmowy obu panów powstała niezwykle barwna opowieść autobiograficzna zatytułowana „Seksmisja i inne moje misje”, wydana przez Wydawnictwo Literackie.

 

 

Olgierd Łukaszewicz – harcerz, ministrant, wybitny aktor teatralny i filmowy, duchowy Ślązak oraz wieloletni prezes ZASP. W dzieciństwie nazywano go Marysieńką, bo „w rodzinie było zapotrzebowanie na dziewczynkę”. Stanisław z „Brzeziny” Andrzeja Wajdy, Józef Odrowąż z „Wiernej rzeki” Tadeusza Chmielewskiego, Gabriel Basista z „Soli ziemi czarnej” i Jaś z „Perły w koronie” Kazimierza Kutza, Porucznik Kiekeritz z „Lekcji martwego języka” i wreszcie Emil Fieldorf z „Generała Nila” Ryszarda Bugajskiego. Obchodzący właśnie 70. urodziny aktor, na deskach polskich i zagranicznych teatrów oraz planach filmowych i telewizyjnych produkcji stworzył niezliczone, często wybitne kreacje. Dla milionów widzów, nie tylko w Polsce, na zawsze pozostanie Albercikiem.

 

– Społecznikowska pasja Olgierda Łukaszewicza sprawiła, że jako prezes Związku Artystów Scen Polskich przyjął na siebie misję ambasadora problemów całej polskiej kultury. Z powodu tego zaangażowania stanowczo zbyt rzadko gości ostatnio na polskich scenach i ekranach. Dlatego postanowiliśmy choć poprzez promocję jego najnowszej książki dać białostockiej publiczności możliwość spotkania z nim. „Seksmisja i inne moje misje” to książka zajmująca i niezwykła. Wiedza i elegancja, z jaką Tomasz Miłkowski rozmawia z tym wybitnym aktorem jest rzadko spotykana nawet w przypadku dość licznie pojawiających się ostatnio na rynku księgarskim „wywiadów-rzek” – mówi Konrad Szczebiot, kierownik literacki Teatru Dramatycznego.

 

Przy okazji spotkania widzowie będą mieli okazję zakupić książkę „Seksmisja i inne moje misje” Wydawnictwa Literackiego.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.