Wspomnienia nie do podrobienia

„Wspomnienia nie do podrobienia” to konkurs zorganizowany przez reżyserkę Magdę Kupryjanowicz we współpracy z Teatrem Dramatycznym.

Celem konkursu „Wspomnienia nie do podrobienia” jest zachęcenie mieszkańców Białegostoku do spisywania swoich wspomnień z lat 1939-1989. Opowiadania przesłane na konkurs zostaną wykorzystane do napisania sztuki, która w sezonie teatralnym 2015/2016 zostanie wystawiona w ramach Sceny PracOFFnia.

Konkurs ma być jednym ze sposobów włączenia publiczności teatralnej w proces powstawania spektaklu. Udział w projekcie stanowi okazję do wspólnego tworzenia historii miasta Białegostoku, widzianej oczami jego mieszkańców. Historii, w której wielkie wydarzenia polityczne ustępują pola anegdotom i zdarzeniom z życia codziennego. Historii, w której każdy odnajdzie miejsca i przedmioty, znane mu z własnego doświadczenia.

Konkurs trwa od 20 kwietnia do 1 sierpnia 2015 r.. Szczegółowe informacje, regulamin oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie internetowej: www.wspomnienianiedopodrobienia.com. Prace oceni profesjonalne jury, w składzie: Ignacy Karpowicz, Piotr Nesterowicz oraz Magdalena Wieremiejuk. Najciekawsze ze zgłoszeń zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu, zaś ich autorzy otrzymają nagrody finansowe oraz rzeczowe, ufundowane przez sponsorów: Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów, Wydawnictwo Dowody na Istnienie, Wydawnictwo Literackie oraz Wydawnictwo PETRUS. Główna nagroda to 3000 zł, laureat drugiego miejsca otrzyma 2000 zł, a trzeciego – 1000 zł. Rozstrzygnięcie Konkursu, wręczenie nagród oraz wyróżnień laureatom odbędzie się do 30 września 2015 roku.

Projekt „Białostoczanie” realizowany jest w ramach stypendium artystycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Koordynator Konkursu:
Magda Kupryjanowicz
tel. 782-977-554
e-mail: wspomnienia.nie.do.podrobienia@gmail.com
www.wspomnienianiedopodrobienia.com