(re)interpretacje. slap czytań – „Związek otwarty”

Zapraszamy na marcowe (re)interpretacje. slap czytań.

Wraz z Nowym Rokiem na małą scenę naszego Teatru powrócił teatralny cykl czytań tekstów współczesnych i nowych odczytań klasyki. Ponownie poddajemy je interpretacji i reinterpretacji, rekonstrukcji i dekonstrukcji. Tematami czytań są zjawiska społeczne, kulturowe, obyczajowe, polityczne i historyczne. W marcu zapraszamy na czytanie tekstu „Związek otwarty”. Autorami sztuki są Dario Fo i Franca Rame.

„Związek otwarty” to przewrotne kompendium wiedzy o wieloletnim małżeństwie. Ta obyczajowa tragifarsa dotyka esencji męskiego i kobiecego pojmowania erotyzmu, seksu
i istoty związku. Stare, dobre małżeństwo widzi siebie „z lotu ptaka”, aby zaraz potem wrócić do teraźniejszości z zaangażowaniem i swadą. Kobieta i Mężczyzna są komentatorami swoich własnych miłosnych perypetii – biorą publiczność za świadka i szukają u niej współczucia.

Tekst, którego autorami są Fo Dario i Rame Franca, jest próbą odpowiedzi na pytanie czy w małżeństwie możliwe jest zaspokojenie wszystkich potrzeb psychofizycznych. Bohaterowie stają przed dylematem i muszą odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące natury ich relacji.

Obsada:
– Dorota Radomska,
– Krzysztof Ławniczak.

Termin: 13 marca, godz. 18.00

Scena: mała

Bilety: 10 zł (dostępne w Kasie Teatru)

Zapraszamy!