(re)interpretacje. slap czytań – „Starucha”

Zapraszamy na lutowe (re)interpretacje. slap czytań.

Wraz z Nowym Rokiem na małą scenę naszego Teatru powrócił teatralny cykl czytań tekstów współczesnych i nowych odczytań klasyki. Ponownie poddajemy je interpretacji i reinterpretacji, rekonstrukcji i dekonstrukcji. Tematami czytań są zjawiska społeczne, kulturowe, obyczajowe, polityczne i historyczne. W lutym zapraszamy na czytanie tekstu „Starucha” Daniła Iwanowicza Charmsa w reżyserii Tetiany Logoydy.

„Starucha” to pełna absurdalnego humoru opowieści o pisarzu Danile, która obrazuje wyobcowanie człowieka w warunkach okrutnej rzeczywistości. Powstała w 1939 roku, dwa lata przed aresztowaniem autora pod zarzutem „odciągania ludności od budowy socjalizmu za sprawą bezsensownych wierszy”. Danił  Charms zmarł z głodu w leningradzkim więzieniu w lutym 1942 roku.

Obsada:

– Monika Zaborska-Wróblewska,
– Krzysztof Ławniczak.

Termin: 19 lutego, godz. 18.00

Scena: mała

Bilety: 10 zł (dostępne w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety)

Zapraszamy!

Tetiana Logoyda – urodzona w 1989 roku w Dniepropietrowsku. W 2010 ukończyła Teatralno-Artystyczne Kolegium w Dniepropietrowsku, wydział aktorsko-reżyserski, a w 2013 Narodowy Uniwersytet Teatru Kina i Telewizji im. I Karpenki-Karego w Kijowie, specjalność: reżyser kukiełkowy. Wystawiła  „Starego człowieka z olbrzymimi skrzydłami” na podstawie opowiadania Gabriela Garcii Marquesa i „Pianistę” inspirowanego baśniami Hansa Christiana Andersena. W 2012 roku wzięła udział w przygotowaniu spektaklu „Czarne ptaki Białegostoku” w Białostockim Teatrze Lalek.