(re)interpretacje. slap czytań – „Czekajcie na nas długo. Sen w dwóch aktach”

Wraz z Nowym Rokiem powraca teatralny cykl czytań tekstów współczesnych i nowych odczytań klasyki. Ponownie poddamy je interpretacji i reinterpretacji, rekonstrukcji i dekonstrukcji. Tematami czytań jak zawsze będę zjawiska społeczne, kulturowe, obyczajowe, polityczne i historyczne.

W styczniu zapraszamy na czytanie tekstu „Czekajcie na nas długo. Sen w dwóch aktach” Dmitrija Bogosławskiego w reżyserii Agaty Biziuk.

Obsada:

– Natalia Sakowicz
– Rafał Olszewski
– Piotr Półtorak
– Mateusz Witczuk

oraz studentki Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie:

– Urszula Chrzanowska (gościnnie)
– Edyta Januszewska (gościnnie)
– Żaneta Kurcewicz (gościnnie)

Termin: 30 stycznia, godz. 18.00

Scena: mała

Bilety: 10 zł (dostępne w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety)

Zapraszamy!

Agata Biziuk – reżyserka i dramatopisarka pochodząca z Białegostoku. Założycielka Nieformalnej Grupy „Avis” (2002). Absolwentka reżyserii na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku). Finalistka w konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2013r. Do tej pory wraz z Grupą Avis stworzyła wiele docenianych i nagradzanych w całej Polsce spektakli, m.in. „Kukułka”, „Horror Vacui” „Prometeusz” „Fumum Vendere” czy „Medium Rzeczy Pospolitych”. Realizując autorskie projekty dla dorosłych współpracowała min. z Teatrem Wytwórnia w Warszawie, Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Gliwicach, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Teatrem Pleciuga w Szczecinie, Teatrem Krypta w Szczecinie oraz Teatrem Polskim w Poznaniu.
Agata Biziuk realizuje zwykle przedstawienia oparte na własnych tekstach lub dokonuje daleko posuniętych adaptacji. Jej spektakle były wielokrotnie nagradzone m.in. Świadectwem Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego przyznawanym przez Polski Ośrodek ASSITEJ, realizowane m.in. przez Teatr Lalka w Warszawie, Teatr Dramatyczny im Ludwika Solskiego w Tarnowie, Teatr Pinokio w Łodzi oraz Teatr Rozrywki w Chorzowie.


Galeria