„Makbet” – Kierunek Wschód VI

W ramach festiwalu Kierunek Wschód VI zapraszamy na spektakl „Makbet” – Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (Polska)

 

5 października, godz. 18.00

Kino TON (Białystok, Rynek Kościuszki 2)

 

Autor: William Shakespeare

Tłumaczenie: Stanisław Barańczak

Reżyseria, muzyka i scenografia: Grzegorz Suski

Kostiumy: Anna Czyż

Inspicjent: Karolina Bielawska/Katarzyna Wiktorko

 

Obsada: Beata Chyczewska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Katarzyna Mikiewicz, Agnieszka Możejko-Szekowska, Katarzyna Siergiej, Kamila Wróbel-Malec, Monika Zaborska, Bernard Bania, Krzysztof Ławniczak, Dawid Malec, Patryk Ołdziejewski, Sławomir Popławski, Grzegorz Suski, Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz, Kacper Wnorowski (gościnnie)

Czas trwania spektaklu: 150 minut (z przerwą)

Spektakl od lat 16

 

Przedstawienie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku opiera się na klasycznym tekście, szuka mechanizmów, które determinują władzę, wiedzę i życie człowieka. W tej inscenizacji kobiety wykorzystując ambicję Makbeta, uświadamiają mu, że tylko to jest w nim, czego nie ma… Mimo że spektakl skupia się na głębszych i bardziej uniwersalnych sensach, trudno nie zauważyć związków z bieżącymi wydarzeniami za naszą wschodnią granicą. W dramacie złowieszczo podkreślona jest odpowiedzialność za popełnione czyny, a szekspirowskie pytanie: „Skąd się bierze zło w człowieku?”– zabrzmi z całą ostrością.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami.

 

 

 

 

 

 

DOFINANSOWANO Z BUDŻETU PAŃSTWA – ZE ŚRODKÓW
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

 

 

 

 

ZADANIE DOFINANSOWANO Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO