Premiera płyty Transkapeli

Premiera płyty Transkapeli

Wspólnie z zespołem Transkapela zapraszamy na koncert promujący najnowszą płytę zespołu „Neon Fields”. Muzycy wystąpią w naszym Teatrze po raz pierwszy. Koncert odbędzie się 25 października 2014 roku, o godz. 21.30, na dużej scenie, tuż po premierze „Guguł” Wioletty Grzegorzewskiej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Od stuleci, na styku karpackich kultur rozbrzmiewa wyjątkowa muzyka. Surowa, a zarazem ulotna. Łącząca w uniwersalną całość wiele, pozornie obcych sobie znaczeń. W tej muzyce cała energia i dziedzictwo Karpat dotyka największej tajemnicy życia. Może dlatego posiada ona tak wielką siłę ekspresji, a przez to witalność i ponadczasowość.

Muzyka Transkapeli to spotkanie dwóch światów w ich różnych wymiarach czasowych. Pierwszy, to świat Karpat – trwający niezmiennie od prawieków, tajemniczy. Świat pełen symboli i znaczeń, starych wierzeń i tradycji, świat wielu wspaniałych kultur, w końcu, świat bogaty w wyjątkową muzykę, czerpiącą z „magicznej”, żywiołowej energii Karpat.

Drugi świat, to współczesność i nasza wyobraźnia, która w połączeniu z osobistymi poszukiwaniami w gatunkach i tradycjach muzycznych kształtuje kompozycję utworów. Transkapela to różne osobowości muzyczne, różne drogi artystyczne, ale jedna fascynacja „prawdami starowieku”.

25 października muzycy zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty „Neon Fields”. To właśnie nasz teatr wybrali jako miejsce premiery i to tu po raz pierwszy zabrzmią dźwięki z ich najnowszego wydawnictwa. Muzycy wystąpią w składzie: Ewa Wasilewska, Iga Wasilewska, Franciszek Pospieszalski, Robert Wasilewski, Mateusz Sieradzan oraz gościnnie: Michał Tomaszczyk. Koncert rozpocznie się o godz. 21.30, po premierze spektaklu „Guguły” Wioletty Grzegorzewskiej w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur. Bezpłatne wejściówki na koncert dostępne są w Kasie Teatru.

Przedstawienie oraz koncert realizowane są w ramach projektu „Przypisy teatralne: Oskar Kolberg 2014″, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolberg 2014 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Zapraszamy!

 

Więcej informacji:
www.transkapela.com/
www.facebook.com/Transkapela?fref=ts

Więcej informacji o projekcie – kliknij!

Więcej informacji o spektaklu „Guguły” – kliknij!