Patryk Ołdziejewski laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej!

Patryk Ołdziejewski laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej!

 Patryk Ołdziejewski – aktor naszego Teatru otrzymał wyróżnienie w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki w trakcie Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Artysta został doceniony m.in. za autorską interpretację „Alkoholisty” Stanisława Ignacego Witkiewicza.

 

Przegląd Piosenki Aktorskiej odbył się we Wrocławiu już po raz 44. To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń teatralnych w Polsce. Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki od lat jest najważniejszą częścią i punktem kulminacyjnym Przeglądu. W poprzednich latach laureatami zostali m.in. Ralph Kamiński, Maciej Musiałowski, czy Karolina Czarnecka.

 

Grand Prix, czyli statuetkę Złotego Tukana otrzymali Hugo Tarres i Mateusz Tomaszewski. Laureatem II wyróżnienia został Patryk Ołdziejewski – aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W trakcie konkursu artysta zaśpiewał „Alkoholistę” Stanisława Ignacego Witkiewicza do własnej kompozycji oraz „Tuż za oknem mym” Toma Waitsa. Patryk Ołdziejewski nie kryje radości z udziału w Przeglądzie oraz wyróżnienia, które przyznało mu jury.

 

Patryk Ołdziejewski ukończył Akademię Teatralną w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej Białymstoku. Na swoim koncie ma liczne role teatralne, filmowe i serialowe. W dorobku reżyserskim ma wiele ciekawych inicjatyw kulturalnych m.in. „(HashTAk) Witkacy” – spektakl muzyczny realizowany z grupą Spider Demon Massacre, „Wieszcz” – spektakl dla młodzieży realizowany w Operze i Filharmonii Podlaskiej, „Matka” – czytanie performatywne realizowane w Polskim Radiu Białystok. Aktor jest także twórcą muzyki teatralnej.

 

Aktor współpracuje m.in. z Teatrem THE MASK, Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Nowym w Zabrzu, czy Teatrem Impresaryjnym w Rudzie Śląskiej. Już w kwietniu Patryka Ołdziejewskiego będzie można zobaczyć na żywo, na scenie, aktor zagra w spektaklach: „Makbet”, „Bóg mordu” i „Wszystko w rodzinie”.

 

 

 

Galeria