„Hobbit” – teatralny hit powraca online!

„Hobbit” – teatralny hit powraca online!

Zapraszamy do wzięcia udziału w interaktywnym spotkaniu ze spektaklem „Hobbit”. Propozycja obejmuje nie tylko transmisję widowiska prosto ze sceny, lecz także inne atrakcje.

 

Jesteśmy wciąż jedyną instytucją w Europie, której udało się pozyskać licencję do wystawienia scenicznej wersji książki Tolkiena. Teatralny „Hobbit” jest wierną adaptacją powieści, a polska prapremiera odbyła się w 2019 roku. Widowisko zostało niezwykle pozytywnie przyjęte nie tylko przez młodszych, ale i starszych widzów.

 

– Nasza inscenizacja jest wyjątkowa. Kostiumy i scenografia w całości zostały przygotowane przez teatralne pracownie. Twórcom zależało na jak najwierniejszym odzwierciedleniu świata wykreowanego przez autora „Hobbita”. Cieszymy się, że udało nam się to osiągnąć, a potwierdzenie tego sukcesu można było dostrzec w liczbie zajętych na widowni miejsc – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

 

Mając na uwadze obecną sytuację, wychodzimy z propozycją przypomnienia uczniom kultowej pozycji literatury fantastycznej. Oferta skierowana do szkół zakłada transmisję spektaklu prosto ze sceny, w terminie: 28 maja o godzinie 9:00 i 12:00. Bezpośrednio po emisji nagrań przewidziane jest spotkanie z bohaterami tolkienowskiego świata.

 

Hobbit” to najbardziej interaktywne przedstawienie spośród całego repertuaru, dlatego jest świetną propozycją dla młodzieży. Opowieść o przyjaźni i niepowtarzalnej przygodzie wciąga od samego początku i angażuje wyobraźnię widzów. Dzięki dynamicznej muzyce, efektom specjalnym, występom kaskaderskim oraz monumentalnej scenografii i fantastycznym kostiumom sztuka staje się niepowtarzalnym widowiskiem.

 

– Oferta Teatru Dramatycznego jest ciekawą propozycją dla uczniów i nauczycieli. Może stać się okazją do atrakcyjnego spędzenia czasu po miesiącach rozłąki. „Hobbit” online będzie też doskonałym narzędziem, aby ponownie zainteresować uczniów kulturą po wielu miesiącach spędzonych na zdalnym nauczaniu – dodaje Magdalena Łuckiewicz-Oleńska, pedagog szkolny, terapeuta.