Zespół

Tomasz Tobys

Tomasz Tobys

Dorobek zawodowy:

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoją pracę projektowo-artystyczną rozpoczął w 2007 roku.

 

Założyciel portalu „FONT nie czcionka!” oraz studia projektowego Studio FNC. Pomysłodawca portalu „Grafik płakał jak projektował” oraz strony na Facebooku o tym samym tytule, która stała się najpopularniejszym fanpage’em o tematyce projektowej w Polsce (ponad 189 tys. fanów).

 

Od 2015 roku współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, gdzie odpowiedzialny jest za wizerunek graficzny (identyfikacja, plakaty, itp.). Tworzy nie tylko projekty graficzne, ale zajmuje się również multimediami i scenografią.

 

Twórca interfejsu (multimedia) do spektaklu Humanka w reżyserii Agaty Puszcz. Stworzył także dwie scenografie w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej do spektakli w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

 

Projektant zaangażowany społecznie. Uważa, że twórcy i artyści mają duży wpływ na to, jak będzie wyglądać przyszłość. Pomimo fascynacji motoryzacją, po mieście jeździ na rowerze.