„Zemsta” owacyjnie przyjęta w Mińsku

„Zemsta” owacyjnie przyjęta w Mińsku

W czwartek (20 czerwca) „Zemstę” w reżyserii Henryka Talara obejrzeli widzowie Republikańskiego Teatru Białoruskiej Dramaturgii w Mińsku.

W czwartek (20 czerwca) „Zemstę” w reżyserii Henryka Talara obejrzeli widzowie Republikańskiego Teatru Białoruskiej Dramaturgii w Mińsku. W wydarzeniu wziął udział Artur Michalski – Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Białorusi.

 

– Podobnie jak w Grodnie, publiczność w Mińsku przerywała nasze przedstawienie brawami, a na koniec nagrodziła aktorów owacjami na stojąco. Również Pan Ambasador był zachwycony naszą „Zemstą”. Widzowie nie chcieli wypuścić artystów ze sceny, a w kuluarowych rozmowach podkreślali, że chcieliby nas ponownie zobaczyć w Mińsku – powiedział Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Arleta Godziszewska dodała, że prezentacja „Zemsty” na scenie teatru w Mińsku była niesamowitym przeżyciem.

 

– Sala była wypełniona po brzegi. Widzieliśmy ze sceny twarze Polaków łaknących każdego polskiego słowa. A także spojrzenia Białorusinów zaciekawionych polskim językiem i kulturą. Otrzymaliśmy kwiaty i dobre słowa od nauczycieli języka polskiego. Po tej wizycie w Mińsku na pewno pozostaną bezcenne wspomnienia – dodała aktorka.

 

Partnerem honorowym wydarzenia była Ambasada Rzeczypospolitej w Mińsku.