Zapraszamy widzów do świętowania

Zapraszamy widzów do świętowania

Kolejny raz zachęcamy widzów do wspólnego świętowania. Z okazji jubileuszu 75-lecia zapraszamy w promocyjną podróż do Wenecji.

W najbliższą niedzielę (17 listopada) o godz. 19.00 widzowie będą mieli jedyną i niepowtarzalną okazję, aby obejrzeć spektakl „Śmierć w Wenecji czyli czego najbardziej żałują umierający” w reżyserii Mikołaja Mikołajczyka. Sztuka nawiązuje do noweli „Śmierć w Wenecji” Tomasza Manna oraz filmu w reżyserii Luchino Viscontiego – opowieści o starzejącym się utytułowanym literacie Gustawie von Aschenbachu. Przedstawienie opowiada o tym, co ludziom kojarzy się z umieraniem, odchodzeniem, samotnością, brakiem miłości, poszukiwaniem dotyku i poszukiwaniem bliskości z drugim człowiekiem. Spektakl mówi o naszej nieumiejętności pogodzenia się z tym, że najpiękniejsze chwile już minęły, że został nam czas, który musimy uporządkować i znaleźć najpiękniejsze fantazje o ostatnich chwilach naszego życia.

 

 

– To jedno z najbardziej nietypowych przedstawień w naszym teatrze. Główną rolę grają w nim oczywiście aktorzy, ale także widzowie włączani są w tę niezwykle ciekawą opowieść. Opowieść o ludzkim życiu i przemijaniu. Serdecznie zapraszam widzów na to wyjątkowe przedstawienie – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

 

Z okazji jubileuszu 75-lecia, który odbędzie się w najbliższą sobotę (16 listopada), Teatr Dramatyczny przygotował kolejną niespodziankę dla swoich widzów. Tym razem będą oni mogli kupić bilety na niedzielny spektakl „Śmierć w Wenecji czyli czego najbardziej żałują umierający” w cenie 20 zł, zamiast 45 zł. Promocyjne bilety dostępne będą w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej na stronie: bilety.dramatyczny.pl wyłącznie w czwartek, 14 listopada.

 

 

Będzie to jedna z nielicznych okazji, aby obejrzeć przedstawienie w Białymstoku. Kolejna pojawi się w grudniu, w Rzeszowie. Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Monika Zaborska, Krzysztof Ławniczak, Patryk Ołdziejewski i Piotr Szekowski zostali zaproszeni do udziału w 6. Festiwalu Nowego Teatru, który będzie częścią 58. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych. Spektakl Teatru Dramatycznego będzie można obejrzeć 2 grudnia o godz. 17.00 w Szajna Galerii.