Zapraszamy młodzież na warsztaty

Zapraszamy młodzież na warsztaty

Ogłaszamy nabór na zajęcia teatralne dla młodzieży. Miłośnicy tej dziedziny sztuki będą mogli szkolić swoje umiejętności pod okiem aktorki Krystyny Kacprowicz-Sokołowskiej.

 

Warsztaty teatralne są cyklicznym wydarzeniem. Jest to projekt realizowany nieprzerwanie od 2006 roku. Program zajęć dostosowany jest do wieku, poziomu umiejętności, zainteresowań oraz potrzeb uczestników. Zajęcia odbywają się w sprofilowanych wiekowo grupach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Grupy liczą od 18 do 22 osób.

 

Zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 15 lat na zajęcia prowadzone przez aktorkę Krystynę Kacprowicz-Sokołowską. Uczestnicy warsztatów będą mieli szansę popracować nad dykcją, oddechem i interpretacją tekstu, poćwiczyć swoją koncentrację, pamięć oraz wyobraźnię, a także dowiedzieć się, jak świadomie używać głosu i swobodnie poruszać się po scenie.

 

– Teatr – to przede wszystkim praca zespołowa, ale też i magia. To właśnie staram się przekazać moim uczniom już od 26 lat. Fantastyczne jest to, gdy grupa młodych ludzi dąży razem do wspólnego celu. Bycie ze sobą, budowanie zaufania, tworzenie relacji, często nawet przyjaźni, lojalności to wszystko buduje zespół, ale i jest też najtrudniejsze we wspólnej, grupowej pracy – mówi Krystyna Kacprowicz-Sokołowska.

 

Warsztaty trwają od października do czerwca roku następnego (rok warsztatowy powiązany jest z trybem szkolnym i sezonem artystycznym). Rok warsztatowy podzielony jest na trzy kwartały. Odpłatność za warsztaty to 420 zł za każdy kwartał (październik – grudzień, styczeń – marzec, kwiecień – czerwiec). Terminy płatności: do 25 września, do 15 grudnia i do 15 marca. Zajęcia w grupie 13+A odbywać się będą w każdy poniedziałek w godzinach od 16:30 do 18:30. Zakończeniem warsztatów będzie pokaz finałowy na scenie Teatru Dramatycznego.

 

Zapisy na zajęcia trwają do końca września, poprzez formularz online: https://forms.gle/ChEjT1TEvC8tfvpB7. Należy go poprawnie wypełnić i przesłać. Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Szczegółowych informacji udziela koordynatorka warsztatów: Emilia Rogalska, tel: 693 001 801, e-mail: edukacja@dramatyczny.pl