„Zapiski oficera Armii Czerwonej” online

„Zapiski oficera Armii Czerwonej” online

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia spektaklu online. Już w najbliższy piątek, 20 marca, będą mogli Państwo obejrzeć nagranie kultowych „Zapisków oficera Armii Czerwonej”.

W tym trudnym czasie, staramy się znaleźć sposoby, dzięki którym nie zapomną Państwo o nas. Postanowiliśmy więc zaprezentować nagranie jednego z naszych spektakli. W najbliższy piątek, 20 marca, internauci będą mogli obejrzeć „Zapiski oficera Armii Czerwonej” z brawurową rolą Krzysztofa Ławniczaka. 29 lutego minęło dokładnie 28 lat od premiery przedstawienia, które wyreżyserował Andrzej Jakimiec.

 

– Sytuacja, w której znaleźliśmy się skłoniła nas do poszukiwania sposobów, dzięki którym wciąż moglibyśmy być w kontakcie z naszymi widzami. Pomyśleliśmy, że możemy podzielić się z naszymi miłośnikami nagraniem spektaklu, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Mam nadzieję, że widzowie skorzystają z naszego zaproszenia i zasiądą – nietypowo – przed ekrany komputerów, tabletów, telefonów, aby obejrzeć monodram w wykonaniu Krzysztofa Ławniczaka – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

W dziejach białostockiego teatru nie ma spektaklu, który mógłby równać się z „Zapiskami…”. Nie ma sztuki tak sławnej i tak długo utrzymującej się na afiszu. Genialna książka Sergiusza Piaseckiego, na podstawie której powstało przedstawienie, to błyskotliwe studium mentalności „człowieka radzieckiego”. Świetna adaptacja dokonana przez reżysera i kunszt aktorski Krzysztofa Ławniczaka sprawiły, że Misza Zubow stał się ikoną białostockiego życia kulturalnego. Od wielu lat opowieść o młodszym lejtnancie Zubowie bawi, wzrusza i wychowuje kolejne pokolenia białostockich widzów.

 

– Cieszę się, że widzowie będą mieli szansę zobaczyć nagranie tego spektaklu, niezwykle ważnego dla naszego miasta i regionu. Mam nadzieję, że w ten sposób choć trochę umilimy fanom teatru ten trudny czas. Zachęcam wszystkich do pozostania w domach i wspólnego oglądania. Mam nadzieję, że niebawem ponownie będziemy mogli spotkać się w teatrze – mówi Krzysztof Ławniczak.

 

Nagranie spektaklu „Zapiski oficera Armii Czerwonej” powstało w 2018 roku, na potrzeby wydania DVD. W piątek będzie można obejrzeć je na naszym kanale w serwisie YouTube: https://youtu.be/gNX23bKfEgA. Początek o godz. 20.00

centre