Zaczynamy sezon

Zaczynamy sezon

 W najbliższy weekend, 22 i 23 sierpnia, rozpoczniemy nowy sezon artystyczny. Na początek będą Państwo mogli obejrzeć jeden z największych hitów tej sceny – spektakl „Kogut w rosole”.

 

Nie jak zwykle – we wrześniu, a już w sierpniu postanowiliśmy zaprosić Państwa do swojej siedziby. Na koniec tegorocznych wakacji zapraszamy na dwa weekendy z dobrym humorem. Pierwsza z propozycji, którą będą mogli Państwo obejrzeć to „Kogut w rosole” w reżyserii Marka Gierszała. Ten teatralny hit cieszy się Państwa ogromnym zainteresowaniem. Przedstawienie o zabawnych perypetiach grupy bezrobotnych mężczyzn obejrzą Państwo 22 i 23 sierpnia o godz. 18.00. Tydzień później, 29 i 30 sierpnia o godz. 18.00, aktorzy zagrają najsłynniejszą farsę Ray’a Cooney’a – „Mayday” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

 

– Cieszymy się, że już w najbliższą sobotę widzowie ponownie będą mogli usiąść na naszej widowni, a aktorzy wyjść na scenę i zagrać pierwsze spektakle po letniej przerwie. To miło, że pomimo wciąż obowiązujących obostrzeń miłośnicy teatru tak pozytywnie zareagowali na naszą akcję „Chodź do teatru! – wracamy wcześniej”. Życzymy wszystkim miłych wrażeń w trakcie tych pierwszych teatralnych spotkań oraz w ciągu całego rozpoczynającego się sezonu artystycznego – mówi Martyna Faustyna Zaniewska – Zastępca Dyrektora Teatru Dramatycznego.

 

We wrześniu będą mogli Państwo zobaczyć najnowsze przedstawienie, którego premiera miała odbyć się w marcu. „Pensjonat Pana Bielańskiego” to komedia autorstwa Herberta Kaluzy i Marka Gierszała, która powstała na podstawie sztuki „Pension Schöller” Carla Laufsa i Wilhelma Jacoby’ego. Akcja spektaklu rozgrywa się w Krakowie w czasach zaboru austriackiego. Główny bohater, Maurycy Stolnik – ziemianin z pobliskich Biadolin Szlacheckich, odwiedza krakowską metropolię. Zainspirowany notatką w gazecie, pragnie spędzić choćby jeden wieczór w krakowskim domu wariatów. A wszystko to, aby zaimponować znajomym z biadolińskiej karczmy. Jakie przygody na niego czekają? O tym przekonają się Państwo już we wrześniu.

 

Spektakl przygotował reżyser Marek Gierszał wraz z zespołem twórców, którzy są autorami jednego z największych hitów białostockiej sceny – komedii „Kogut w rosole”. Premiera „Pensjonatu Pana Bielańskiego” odbędzie się w sobotę, 12 września, o godz. 19.00. Kolejne przedstawienia będzie można zobaczyć 13, 18, 19, 26 i 27 września o godz. 18.00.

 

Bilety na wszystkie spektakle dostępne są na naszej stronie: dramatyczny.pl oraz w kasie czynnej od wtorku do soboty w godz. od 14.00 do 20.00 oraz w niedziele od 16.00 do 20.00. Przypominamy o wciąż obowiązującym reżimie sanitarnym. Liczba miejsc na przedstawienia jest ograniczona. Po wejściu do teatru widzowie zobowiązani będą do dezynfekcji rąk oraz zasłaniania nosa oraz ust.