Zabierz dziadków do teatru!

Zabierz dziadków do teatru!

21 i 22 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przypominamy wszystkim wnukom, że jeden z najlepszych pomysłów na prezent to podarowanie dziadkom biletu do teatru.

Zachęcamy do obdarowania babć i dziadków biletami na spektakl „Popiełuszko”, który gramy przez cały weekend. Ksiądz Jerzy Popiełuszko połączył w sobie to, co ludzkie – z tym, co boskie. Człowieczeństwo ze świętością. Ten niepozorny kapłan stał się ikoną narodu i wiary. Głosił miłość i prawdę – tylko tyle i aż tyle. I choć dziś może się to wydawać, szczególnie młodym ludziom, niewiarygodne – siła tego przekazu zagroziła tak bardzo rządzącym w Polsce komunistom, że postanowili księdza zamordować. A ponieważ żywili wobec niego i Kościoła wściekłą nienawiść, to zgotowali mu prawdziwą drogę krzyżową i śmierć w męczarniach. Chcieli go unicestwić, a tymczasem wzniecili niezwykły kult.

Spektakl Jana Nowary to misterium życia i śmierci Księdza Jerzego, zbudowane z okruchów jego życia i bolesnych splotów jego męki. Popiełuszko jak Chrystus składający z siebie ofiarę – na ołtarzu wiary i ojczyzny. Skromny kapłan, który okupił swoim życiem naszą wolność. Godny pamięci!

Bilety na spektakle – kliknij!

Przypominamy także, że istnieje możliwość zakupu Biletów Prezentów na dowolnie wybrane przedstawienie z naszego repertuaru. Bilety Prezenty dostępne są w Kasie Teatru. Zapraszamy od godz. 14.00 do 20.00, a w niedzielę od 16.00 do 20.00.