„Wolne dziecko” z dofinansowaniem z „Niepodległej”

„Wolne dziecko” z dofinansowaniem z „Niepodległej”

Miło nam poinformować, że projekt „Wolne dziecko” otrzymał dofinansowanie w ramach programu „Niepodległa”.

Z radością dzielimy się wspaniałą wiadomością. Właśnie rozstrzygnięto nabór wniosków na dofinansowanie zadań w ramach programu „Niepodległa 2020”. Spośród 1353 złożonych wniosków, dofinansowanie dostało 121, w tym projekt naszego Teatru. Na liście rankingowej znajdujemy się na siódmym miejscu. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że będziemy mogli zrealizować projekt „Wolne dziecko” wraz ze wspaniałymi artystami.

 

 

– Cieszę się, że nasz pomysł zyskał aprobatę Biura Programu „Niepodległa”. Radość jest tym większa, że inicjatywa tegorocznego świętowania 100.  rocznicy odzyskania Niepodległości została tak wysoko oceniona. Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć wydarzenie, które będzie atrakcyjną formą uczczenia Święta Niepodległości i przede wszystkim okazją do integracji lokalnej społeczności – mówi Piotr Półtorak,  Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

 

„Wolne dziecko” to projekt, który ma zadanie zintegrować wokół idei niepodległości artystów, młodzież licealną, podopiecznych domów dziecka, seniorów oraz widzów Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Chcemy wspólnie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości, ale jednocześnie zastanowić się nad tym, jak wygląda niepodległość z perspektywy dziecka? Co dała niepodległość młodym ludziom? Co powinna dać? Czy wolność jest nam dana raz na zawsze? Czy musimy o nią wciąż walczyć? We współpracy z aktorami i twórcami teatralnymi chcielibyśmy stworzyć spektakl, będący naszym hołdem oddanym ludziom, którzy walczyli o niepodległość. Przedstawienie będzie nowoczesną, atrakcyjną artystycznie i wizualnie okazją do rozważań na temat istoty wolności i niełatwej historii naszego kraju, a przede wszystkim trudnych losach mieszkańców Polski i naszej małej ojczyzny. Zadanie będzie realizowane we współpracy z  VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku oraz Domem Dziecka im. Janusza Korczaka w Krasnem. Kwota finansowania wynosi 83 000 zł.