Walentynki w Teatrze Dramatycznym

Walentynki w Teatrze Dramatycznym

Zapraszamy wszystkich zakochanych 14 lutego na spektakl „Dekameron” w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

 

Spektakl, w którym akcja toczy się wartko, tematy co i rusz się zmieniają, scenografia i kostium nawiązują do epoki, ale nie brak im funkcjonalności i prostoty właściwej dzisiejszym formom teatralnym, z pewnością będzie dobrym wyborem na walentynkowy wieczór.

 

Ze zbioru stu nowel Boccaciego wybraliśmy dziesięć historii, które dotyczą miłości, zdrady, pragnień i rozterek serca. Większa część tych historii  ma charakter komediowy, gdzie nie brak pikanterii i frywolności.

 

Za scenografię w spektaklu odpowiada Honza Polivka, a za kostiumy – Joanna Walisiak. Razem z Igorem Gorzkowskim mają na koncie ponad dwadzieścia wspólnych realizacji.

 

Na scenie zobaczymy: Arletę Godziszewską, Paulę Gogol, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Justynę Godlewską-Kruczkowską, Katarzynę Siergiej, Kamilę Wróbel-Malec, Ewelinę Zawadę (gościnnie), Dawida Malca i Michała Przestrzelskiego.

 

Przedstawienie będzie można obejrzeć 14 lutego 2023 r. o godz.19.00 w Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku.

 

Bilety na spektakl w cenie: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 35 zł – studencki, dostępne są w Kasie Teatru (przy ul. Suraskiej 1) oraz w sprzedaży internetowej.