Teatr zaświecił się na niebiesko

Teatr zaświecił się na niebiesko

Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Białymstoku po raz kolejny oświetliło na niebiesko reprezentatywne budynki, w tym Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. 

 

Wczorajszego wieczoru, na placu przed Teatrem spotkały się osoby z autyzmem, ich rodziny, nauczyciele, terapeuci oraz wszystkie osoby, które chciały okazać swą solidarność z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem rozwoju, w tym aktorzy naszego teatru oraz uczestnicy warsztatów teatralnych z grupy 13+B.

 

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia. Został ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Każdy może wyrazić swoją solidarność z osobami z autyzmem dzięki ogólnoświatowej akcji „Na niebiesko dla autyzmu”, której inicjatorem jest amerykańska organizacja Autism Speaks. W tym kolorze podświetlanych jest wówczas wiele budynków i obiektów architektury w różnych miastach. Tak jest również co roku i w Białymstoku. Na niebiesko zostały podświetlone: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, kościół św. Rocha, kościół farny, gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej, budynek PGE Dystrybucja, budynek Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz budynek Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej „Rozwiń Skrzydła”.