„Spragniony” – kolejna premiera w TD

„Spragniony” – kolejna premiera w TD

Najpierw ruszyły próby do spektaklu „Migdały i rodzynki. Szkice białostockie”, następnie do „Czego nie widać”, a teraz w naszym teatrze rozpoczęły się prace nad kolejną produkcją. 18 grudnia odbędzie się premiera spektaklu „Spragniony” w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur.

Przedstawienie powstaje na motywach książki „Dry” Augustena Borroughsa. Na małej scenie teatru widzowie będą mogli zobaczyć w nim Marka Tyszkiewicza. „Spragniony” to monolog człowieka zagubionego w gąszczu konfabulacji. Nagradzany „za to” w życiu zawodowym, traci „przez to” w życiu prywatnym. Spragniony alkoholik, spragniony copywriter, spragniony miłości. Przez pół dnia emocje, emocje i jeszcze raz emocje, a przez drugie pół – fakty, fakty, fakty. Tak samotny człowiek przeżywa życie w ciągłym niedosycie. „On” opowiada z przymrużeniem oka to, co w życiu ważne i czyni ważnym to, co z początku wydaje się płoche.

– „Spragniony” to historia niejednoznaczna, tak jak niejednoznaczna jest potrzeba i głód, z których wynikają trudne do ugaszenia „pragnienia”. Główny bohater to człowiek sukcesu, przepracowany i coraz bardziej wypalony pracownik agencji reklamowej, „artysta”, jak sam o sobie mówi. Pewnego dnia musi stanąć sam na sam ze sobą i to spotkanie jest najtrudniejszym z dotychczasowych spotkań. Co się kryje pod podszewką sukcesu, jakie są koszty życia w wirtualnym świecie, gdzie szukać ucieczki przed samym sobą – monodram Marka Tyszkiewicza to nieprzypadkowy wybór dla nieprzypadkowego aktora – mówi Agnieszka Korytkowska-Mazur.

Do współpracy przy realizacji przedstawienia zostali zaproszeni m.in. Jacek Malinowski, który przygotowuje scenografię oraz Bartłomiej Woźniak – autor muzyki. 18 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się pokaz premierowy. Następnie spektakl będzie można obejrzeć: 19, 20 oraz 21 grudnia o godz. 18.00. Bilety w cenie: 35 zł – spektakl premierowy, 25 zł – bilet normalny, 20 zł – bilet ulgowy 12,50 zł – bilet studencki, dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.

Więcej informacji – kliknij!