Świętujmy razem 100-lecie Niepodległej

Świętujmy razem 100-lecie Niepodległej

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 10 listopada o godz. 11.00 zapraszamy na wydarzenia w ramach projektu „Świętujmy razem 100-lecie Niepodległej – Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku dostępny”.

 

 

Wycieczka „Po zakamarkach teatru” – godz. 11.00 – 11.30

W wędrówce po skomplikowanych podziemnych korytarzach teatru asystować będą przeszkoleni asystenci – wolontariusze i pracownicy teatru oraz młodzież z VI LO im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku. Zapisy na wycieczkę w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych – Oddziału Podlaskiego w Białymstoku. Audiodeskrypcja i wycieczka umożliwią widzom niepełnosprawnym pełniejsze uczestnictwo w wydarzeniu. Grupa uczestników wyprawy liczyć będzie do 15 niewidomych lub słabo widzących osób. Zapisy na wycieczkę odbywają się siedzibie PZN Oddział Podlaski w  Białymstoku.

 

 

„Legiony to… – Świętujmy razem 100-lecie Niepodległej” – godz. 12.00

Przedstawienie z audiodeskrypcją „Legiony to… Świętujmy razem 100-lecie Niepodległej” powstało podczas cyklu warsztatów teatralnych. Prowadził je Piotr Szekowski – aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W warsztatach i przedstawieniu biorą udział niewidomi i niedowidzący wraz z młodzieżą VI LO im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku, którzy asystują swoim niepełnosprawnym kolegom oraz wolontariusze Polskiego  Związku Niewidomych Okręgu Podlaskiego.

 

 

Z audiodeskrypcji będzie mogło skorzystać 30 osób.  Zapisy dla wszystkich chętnych odbywają się w Polskim Związku Niewidomych w godzinach od 9.00 do 16.00, pod nr telefonu  85 732 42 83.

 

Dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

 

 

Dofinansowano z budżetu Województwa Podlaskiego.

 

 

 

Galeria