Ruszyły próby do „Guguł”

Ruszyły próby do „Guguł”

Teatr Dramatyczny nie zwalnia tempa. Pod koniec września odbyła się gala z okazji jubileuszu 70-lecia Teatru, połączona z premierą spektaklu „Dziady III” w reżyserii Natalii Korczakowskiej. W tym tygodniu ruszyły próby do kolejnej produkcji: „Guguł” Wioletty Grzegorzewskiej.

Przedstawienie powstaje w ramach projektu „ Przypisy teatralne: Oskar Kolberg 2014″, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolberg 2014 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Na scenie wystąpi czwórka aktorów Teatru Dramatycznego: Jolanta Borowska, Katarzyna Siergiej, Sławomir Popławski oraz Mateusz Witczuk. Towarzyszyć im będzie zespół „Transkapela” w składzie: Robert Wasilewski, Ewa Wasilewska, Iga Wasilewska oraz Franciszek Pospieszalski.

Reżyserii „Guguł” podjęła się Agnieszka Korytowska-Mazur – dyrektor Teatru Dramatycznego. Przedstawienie będzie próbą odpowiedzi na pytanie dlaczego Polska nie jest społeczeństwem nowoczesnym i co nam w tym przeszkadza.  Akcja spektaklu toczy się na wsi lat 80-tych. Hektary to wieś jak każda inna w Polsce, żyjąca procesjami, festynami, odpustami oraz planowaną wizytą papieża. „Guguły” to historia dojrzewania w Polsce tych, którzy nigdy Hektarów nie opuszczą, ale i tych, którzy wyjadą zaludniać tzw. Polskę Centralną. Tych ostatnich charakteryzuje pewien rodzaj amnezji: im wyżej udaje mi się dojść, tym słabiej pamiętają skąd przyszli.

Premiera przedstawienia odbędzie się 25 października 2014 roku o godz. 18.00 na dużej scenie Teatru. 25 oraz 26 października spektakl będzie można obejrzeć bezpłatnie. Wejściówki można odebrać w Kasie Teatru.

25 października, po premierze „Guguł” zaplanowany jest także koncert zespołu Transkapela.

Zapraszamy!

Więcej informacji o spektaklu – kliknij!