Ruszyła rekrutacja na warsztaty dla nauczycieli w ramach projektu „Teatr-Lubię to! Sezon 4”

Ruszyła rekrutacja na warsztaty dla nauczycieli w ramach projektu „Teatr-Lubię to! Sezon 4”

Oferta bezpłatnych warsztatów dla nauczycieli. Ruszyła rekrutacja!

 

Teatr – Lubię to!”- to już czwarta odsłona  bezpłatnych warsztatów dla nauczycieli organizowana przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pedagogów pracujących w placówkach oświatowych na terenie województwa podlaskiego.

 

Nasze warsztaty prowadzone są przez realizatorów spektakli, co umożliwi uczestnikom podniesienie  posiadanych kwalifikacji, pozwoli stymulować kreatywność i twórczość oraz zdobyć umiejętności praktyczne w zakresie sześciu bloków tematycznych:

 

24-25 września – „Dekoracje i rekwizyty teatralne – dlaczego są takie ważne?”

8-9 października – „Kostiumy i maski grają rolę”

15-16 października – „Dobra charakteryzacja, czyli jaka?”

22-23 października – „Sztankiet, czyli co?”

29-30 października – „Plakat czy afisz – oto jest pytanie”

5-6 listopada – „Jaką rolę pełni w teatrze światło”

 

Projekt składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna prowadzona jest w formie wykładu, dyskusji oraz prezentacji. Wiedza teoretyczna każdego z zakresów tematycznych zostanie zebrana i wydana w formie specjalnych konspektów teatralnych. Część praktyczna jest realizowana w formie ćwiczeń, które pozwolą utrwalić i przetestować wiedzę nabytą podczas zajęć teoretycznych. Na zakończenie warsztatów każdy nauczyciel otrzyma konspekt oraz certyfikat potwierdzający udział w przedsięwzięciu.

 

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/G9THD35nB58mvwPR6

 


DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO  POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY – PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

 

 

 

ZADANIE DOFINANSOWANO Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO