„Rewizor” ze Lwowa w Białymstoku

„Rewizor” ze Lwowa w Białymstoku

W najbliższą sobotę (1 grudnia) zapraszamy na spektakl “Rewizor” Narodowego Ukraińskiego Teatru Dramatycznego im. M. Zańkowieckiej ze Lwowa. To już ostatnie przedstawienie w ramach festiwalu Kierunek Wschód II.

 

Przez 180 lat klasyczne dzieło Nikołaja Gogola “Rewizor” doczekało ogromnej liczby adaptacji scenicznych i interpretacji w różnych częściach świata. Już w weekend widzowie będą mieli okazję obejrzeć sztukę w wykonaniu aktorów z Ukrainy. Spektakl Narodowego Ukraińskiego Teatru Dramatycznego im. M. Zańkowieckiej ze Lwowa wyreżyserował Wadim Sikorsky – Honorowy Artysta Ukrainy.

 

– Cieszę się, że tegoroczną edycję festiwalu kończymy tak mocnym akcentem. Jesteśmy niezwykle ciekawi, jak klasyczne dzieło Gogola wybrzmi w interpretacji naszych gości z Ukrainy – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

Przedstawienie rozpocznie się o godz. 18.00. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z artystami. Wejściówki na planowany we wrześniu pokaz zachowały swoją ważność, dlatego wszystkie osoby, którym udało się je zdobyć, będą miały szansę obejrzeć „Rewizor” w najbliższą sobotę. Dzisiaj uruchamiamy także dodatkową pulę 40 wejściówek. Będzie je można otrzymać po godz. 14.00 w Kasie Teatru. Jedna osoba będzie mogła otrzymać dwie wejściówki.

 

“Kierunek Wschód” to przegląd spektakli, prezentujący kulturę pogranicza, w tym przedstawienia zza wschodniej granicy Polski. Wydarzenie realizowane jest z myślą o międzynarodowej idei Partnerstwa Wschodniego – programu współpracy w ramach Europejskiej Polityki Sąsiedztwa z sześcioma państwami Europy Wschodniej: Białorusią, Ukrainą, Mołdawią, Gruzją, Armenią i Azerbejdżanem. Celem festiwalu jest zacieśnianie współpracy kulturalnej państw z obszaru Partnerstwa Wschodniego oraz ośrodków kultury zlokalizowanych na pograniczach, a także poszerzenie oferty kulturalnej na obszarze oddalonym od największych ośrodków kulturalnych w Polsce.

 

W 2018 roku odbywa się druga edycja wydarzenia, które zostało sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.