Przygotowania do premiery spektaklu „Błoto”

Przygotowania do premiery spektaklu „Błoto”

W teatralnych pracowniach trwają intensywne przygotowania do premiery spektaklu “Błoto”. Przedstawienie w reżyserii Martyny Łyko będzie można obejrzeć już 15 marca.

 

Tytułowe „Błoto”, przez większą część roku, odcina od świata miejscowość Gamajdy. Po latach do wsi powraca Suchelec, legenda amatorskich wyczynów motocyklowych. Wydarzeniem staje się przybycie nowej nauczycielki, co w miejscowym życiu uczuciowym i towarzyskim powoduje niemałe poruszenie. Kwiat gamajdowskiej kawalerki postanawia wcielić w życie parę pomysłów, których rezultaty potwierdzają, że droga do dojrzałości może niestety stać się komedią i do tego czarną. Takie historie zdarzają się pod każdą szerokością geograficzną. Ale chyba tylko tu motory tak niecierpliwie grają na zakrętach, chyba tylko w Gamajdach przylot czarnych bocianów staje się zwiastunem spraw ostatecznych.

 

Przedstawienie powstaje na podstawie książki Jana Jastrzębskiego. Adaptację przygotował Mateusz Moczulski. Autorką projektów scenografii i kostiumów jest Elżbieta Szurpicka. Muzykę skomponował Radek „Sierp” Orłowski. W spektaklu zagrają: Arleta Godziszewska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Monika Zaborska, Krzysztof Ławniczak, Dawid Malec i Patryk Ołdziejewski.

 

Na Scenie Kameralnej trwają próby, a w pracowniach wykonywane są właśnie elementy scenografii, rekwizyty i kostiumy. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z przygotowań do drugiej tegorocznej premiery.