Środki teatralne

„Wyrośli” już Państwo z amatorskich teatrzyków szkolnych? Za późno już na egzamin do szkoły teatralnej, a marzenia o scenie wciąż gdzieś się kołaczą po głowie? W takim razie mamy propozycję właśnie dla Was! To miesięczne warsztaty pn.: „Środki teatralne” – profesjonalne zajęcia teatralne dla dorosłych. Odbędą się już w październiku i zakończą występem na dużej scenie Teatru Dramatycznego.

 

 

„Środki teatralne” to integralna część II Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Dramaturgicznych 1-2-3. Jury konkursu ze wszystkich nadesłanych tekstów wybierze już niebawem cztery, które zostaną następnie zaprezentowane publiczności podczas finałowego pokazu (odbędzie się 10 listopada 2009 r.) w formie wstępnych inscenizacji, czyli zaawansowanego czytania dramatu. Widzowie zaś po obejrzeniu czterech pokazów zadecydują, który jest tekst najlepszy, najciekawszy.

 

 

I tu właśnie otwiera się pole do popisu dla uczestników warsztatów „Środki teatralne”. Zostaną podzielenie na cztery grupy. Każda pracować będzie z profesjonalnym reżyserem i pod jego kierunkiem przygotuje jedną finałową prezentację. Zajęcia odbywać się będą w weekendy (cztery spotkania po cztery godziny). Program obejmuje pracę nad podstawowymi umiejętnościami scenicznymi: budowanie postaci, dialog z partnerem, konstrukcja scen i monologów, techniki pracy z ciałem i głosem. Pierwsze zajęcia odbędą się 10 października.

 

 

Uwaga! Ze względu na specyfikę tekstów, które stanowić będą literacką bazę warsztatów (dramaty kameralne, maksymalnie 3-osobowe), może (nie musi) zdarzyć się sytuacja, że nie wszyscy uczestnicy warsztatów wystąpią na scenie. Poszczególne grupy wraz z reżyserem podejmą razem decyzję o kształcie występu, podzielą między siebie wszystkie role (sceniczne i pozasceniczne).

 

 

Po raz pierwszy warsztaty dla dorosłych!