Podwórkowy Woodstock na Węglowej

Już w najbliższą niedzielę (2 czerwca) w godz. 12.00-15.00 zapraszamy Państwa na Podwórkowy Woodstock – finał programu Historia i Teatr, organizowanego przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki oraz NGO Produkcja Wrażeń. Wydarzenie odbywa się w trakcie Tygodnia Orange, ponieważ cały program jest realizowany w ramach programu Akademia Orange.

 

 

Zaczynamy od przeniesienia się w czasie: nasz wehikuł to słynny białostocki autobus „ogórek” (KPK jest Partnerem przedsięwzięcia), który zabierze uczestników oraz wszystkich chętnych na przejażdżkę
po mieście – z okolic Teatru Dramatycznego (przystanek: Plac Jana Pawła II) na Węglową. Godziny odjazdów: 11.45, 12.30, 13.15. Bilet – 1 uśmiech. Zaś w samym magazynie wojskowym przy ul. Węglowej (słynna białostocka muzyczno-kulturalna „dziesiątka”) przygotowujemy wystawę zdjęć z całego projektu oraz przegląd najciekawszych tematów  z zajęć. Wszystko spaja zaś woodstockowa idea wolności, radości i kolorowości.

 

 

W trakcie kilkugodzinnego pikniku artystycznego odbędzie się pokaz wyjątkowego filmu poklatkowego, wykonanego przez uczestników projektu (to swoista – i musimy to powiedzieć udana – próba „zatrzymania” czasu), prezentacja najciekawszych prac powstałych w trakcie warsztatów scenograficznych i kostiumowych. Każdy z warsztatowiczów prowadzi też autorskie warsztaty, m.in. bębniarskie, robienia przypinek, znaczków czy ozdabiania toreb metodą szablonów. Program uzupełniają otwarte zajęcia teatralne i kostiumowe, wspólne przyrządzanie wegańskich potraw pod chmurką oraz multum gier sportowych, dawnych i współczesnych. Przez całą imprezę przygrywa nam DJ Es Dwa!

Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny!

Galeria